Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Науковці — за Євромайдан

Микола Жулинський: «У боротьбі за владу не потрібно забувати про першу і головну мету акції — інтеграцію в об’єднану Європу»
4 грудня, 2013 - 11:34
МИКОЛА ЖУЛИНСЬКИЙ / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Наукові співробітники Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України, Львівського відділення цієї установи — Інституту Івана Франка та Інституту української мови НАН України учора оприлюднили колективну резолюцію на підтримку Євромайдану.

«Нічне побиття молоді — учасників мирного протесту беркутівцями, зламані руки і розбиті голови журналістів біля Адміністрації Президента, переодягнені «спортсмени» в масках, тобто бандити, розгром Національної спілки письменників України — всі ці епізоди мають одне — антиукраїнське забарвлення, антинародне, антилюдське спрямування, — йдеться у резолюції. — Ми рішуче вимагаємо від Президента України, уряду, Верховної Ради забезпечити конституційні гарантії свободи волевиявлення народу... Вітаємо активну громадянську позицію української молоді, виявлену в проведенні загальноукраїнської мирної акції протесту, приєднуємося до вимог, висунутих владі Комітетом національного супротиву, і готові йти до повної перемоги Євромайдану».

— Співробітники Інституту літератури одноголосним рішенням прийняли цю заяву. Українські науковці, як і молодь, прагнуть жити у цивілізованій Європі, — зауважив у коментарі «Дню» директор Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України, академік Микола ЖУЛИНСЬКИЙ. — Влада сьогодні не чує свого народу. Те, що відбувається на Євромайдані України, по суті, було приготовлено самим Віктором Януковичем. Саме він постійно говорив про необхідність інтеграції в Європу, регулярно наголошував на тому, що Україна будь-якою ціною прагне підписати Угоду про асоціацію з ЄС. І пояснювати непідписання економічними проблемами, торговельною війною з Росією чи ще якимись перепонами — пізно. Про це потрібно було говорити рік-півтора тому. Євромайдан — знакова подія історичної ваги. Це свідчить про те, що Україна має в особі молоді патріотичну, національно-усвідомлену, потужну громадську силу. Ця сила, переконаний, виросте в політичну партію і невдовзі саме вона визначатиме політику розвитку країни.

 За словами академіка, мітингувальники, частину з яких складають науковці, повинні до кінця відстоювати свої конституційні права.

— Молодь вийшла на Майдан і прямо сказала владі: «Ми хочемо в Європу та вимагаємо підписання Угоди. Ви нам обіцяли! І ви нас зрадили», — продовжує Микола Жулинський. — Зараз опозиція цю шалену енергію Майдану використовує у своїх цілях. Але ставить таку колосально високу планку, яку їм не вдасться взяти. Сьогодні добитися одразу відставки уряду, позачергових виборів президента та парламенту — нереально. У боротьбі за владу не потрібно забувати про першу і головну мету акції — інтеграцію в об’єднану Європу. І про це молоді активісти Майдану повинні регулярно нагадувати опозиційним лідерам.

Вадим ЛУБЧАК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ