Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Перші кількасот відвідувачів уже ознайомилися з Фотовиставкою «Дня»!

Олександр Рильський: «День» підносить наше суспільство на новий рівень самопізнання»
26 жовтня, 2013 - 14:47

Після вчорашнього урочистого відкриття Фотовиставки «День—2013» відсьогодні експозиція в роботі та відкрита для відвідувачів у столичній галереї «Лавра» (вул. Лаврська, 1).

Від 10.00, коли розпочала роботу галерея, кілька десятків відвідувачів вже чекали біля дверей. А впродовж перших годин з найкращими фотографіями країни встигли ознайомитися понад двохсот киян та гостей міста.

— На Фотовиставці «Дня» я не перший рік. Спеціально приїхав до Києва на вихідні, щоб подивитися на кращі світлини з усієї країни. Враження — дуже сильні, — зауважив професор Запорізького національного університету Олександр РИЛЬСЬКИЙ. — Як завжди, на фото представлена різна Україна. Але найважливіше, що «День» підносить наше суспільство на новий рівень самопізнання. Хочеться, щоб про Фотовиставку та інші проекти «Дня» згадували інші медіа. Так шлях української культури і правильного розуміння історії до самих українців буде значно коротшим.

— Пройшовшись галереєю «Лавра», не можна не відчути позитивну атмосферу, яка огортає тебе фотографіями з усіх куточків України. Дуже багато світлин з щирою посмішкою, добротою, з вірою в краще, — поділилася враженнями одна з перших відвідувачок, столичний архітектор Марина БЕРЕЗА. — Водночас сильно вражають глибокі соціальні фото. Вони звертають нашу увагу на негативи, з якими треба боротися, передусім, вносити щось своє, не бути байдужим до труднощів, які лише на перший погляд стосуються не всіх. Було б добре, аби виставку «Дня» відвідали більше можновладців та політиків, яким під силу реально допомагати людям.

Нагадаємо, що Гран-прі від «Промінвестбанку» — депозитний договір на 25 тис. грн — незмінний партнер Фотоконкурсу В’ячеслав ЮТКІН вчора вручив київському фотокореспонденту Євгенію МАЛОЛЄТЦІ за роботу «Портрет на тлі гір». А от Приз Призів Золотий «День» головний редактор газети «День» Лариса ІВШИНА вручила Наталі КРАВЧУК за «унікальний, фантастичний, політичний і психологічний фоторепортаж». Аби зберегти інтригу, що ж саме зображено на фото переможців, ми навмисне поки що їх не публікуємо. А запрошуємо всіх особисто прийти на виставку та ознайомитися з світлинами віч-на-віч.

До речі, відвідувачі виставки вже почали голосувати за найкращу фотографію, яка стане призом глядацьких симпатій та отримує особливу нагороду від «Дня». А ще — кожен гість має нагоду поділитися враженнями від робіт у книзі відгуків. «На виставці відпочила душею і тілом. Тут прекрасні роботи, особливо надихають світлини дітей. Спасибі «Дню», особисто Ларисі Івшиній за таку важливу акцію як Фотовиставка!» — написала у книзі киянка А. Романська.  А загалом відгуків — вже понад півсотні. Вони з Києва, Чернівців, Чернігова, Львова, Житомира, Херсона, Донецька та інших міст.

Нагадаємо, що у галереї «Лавра» можна придбати новий «Маршрут №1. Мій Учитель», а також книжки з Бібліотеки «Дня», наші фірмові листівки та газети. А ще — оформити пільгову передплату на «День». До речі, з моменту відкриття виставки лідером продажу стала нова книжкова серія «Підривна література».

Отож запрошуємо всіх на виставку, яка, нагадаємо, триватиме з 26 жовтня по 3 листопада у Київській міській галереї мистецтв «Лавра».

Вадим ЛУБЧАК, Іван АНТИПЕНКО, «День». Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День», Олега НИЧА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ