Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

«Поширення розумного середовища»

Установчі збори благодійної організації «Фонд сприяння ініціативам газети «День» затвердили правління, наглядову раду і статут
11 грудня, 2012 - 15:24
ТЕТЯНА ЮРКОВА НАДАЛА ДЛЯ УСТАНОВЧИХ ЗБОРІВ ПРИМІЩЕННЯ СВОЄЇ ТУРФІРМИ. ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР ПРИЇХАЛА З ПОДАРУНКОМ — ФОТО ТЕТЯНИ ПАВЛИК «СОНЕЧКО», ЯКЕ КОМПАНІЯ «АКВАВІТА-ТУР» ВІДЗНАЧИЛА НА ЦЬОГОРІЧНОМУ ФОТОКОНКУРСІ ГАЗЕТИ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Як уже анонсувалося («День» № 224-225), у п’ятницю відбулися установчі збори благодійної організації «Фонд сприяння ініціативам газети «День». Створення цього фонду — це один із виявів громадянського суспільства. До речі, ще при своєму заснуванні в 1996 році «День» задумувався як газета для громадянського суспільства. І тепер воно, суспільство, робить зустрічні кроки.

«Знаково, що створення нової благодійної організації «Фонд сприяння ініціативам газети «День» відбулося за ініціативи громадськості, — написав на своїй сторінці на Facebook журналіст, письменник, а тепер ще й президент фонду Микола ГРИЦЕНКО. — Є люди (і таких багато), які усвідомлюють важливість і цінність сподвижницьких і просвітницьких проектів газети. «День», що повністю відповідає глибинній суті своєї назви, приносить в Україну розвиднення. Сподіваємося, разом із благодійниками це буде робити значно легше. Вітаю ініціаторів цієї вкрай важливої організації з Днем народження фонду, а газету «День» — зі здобуттям вірного друга».

А поштовхом до заснування благодійної організації «Фонд сприяння ініціативам газети «День» стали слова партнера газети — директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірини КЛЮЧКОВСЬКОЇ, які вона повторила на засіданні: «15 років «День» робить дуже багато для суспільства. Час уже суспільству зробити щось для «Дня». Коли ви зайдете на сторінку видання в Facebook, то побачите сотні «Like». Але подобатися мало, потрібна підтримка».

Власне, на установчих зборах були продемонстровані перші конкретні кроки. Так, Тетяна ЮРКОВА, генеральний директор компанії «Аквавіта-тур»: «Я долучилася до ініціативи, бо хочу, щоб цікаві бізнес-середовища перемішувалися із соціальними і мистецькими. На платформі «Дня».

Ірина КОНСТАНКЕВИЧ, проректор Східно-Європейського національного університету ім. Лесі Українки, повідомила, що викладачі і студенти вже зробили передплату газети на наступний рік. Наші давні читачі демонструють, що читати «День» — це природно, тим самим агітуючи інших приєднуватися до «Днівської» спільноти. А Іван ПЄТУХОВ, президент компанії «Адамант», запропонував допомогу в розробці сайта фонду.

За порядком денним було обрано президента фонду (журналіста й письменника Миколу Гриценка), членів правління (згаданого Миколу Гриценка, Надію Ушакову, в. о. голови правління «Українська прес-група», і Тетяну Юркову) та наглядової ради (Володимира Панченка, професора Києво-Могилянської академії; Євгена Головаху, заступника директора Інституту соціології НАНУ; Ірину Ключковську; Івана Пєтухова; Ірину Тихомирову, президента Міжнародного інституту менеджменту «МІМ-Київ»). А також затверджено статут.

— Коли мені запропонували стати членом Наглядової ради фонду, одразу погодився, — відзначив Євген ГОЛОВАХА. — 16 років спілкування з газетою — чимала частина мого життя. Але ж, вочевидь, це можна сказати не тільки про мене. Є чимало експертів, публіцистів, які здобули визнання завдяки публікаціям у цьому виданні. Є багато журналістів (я нарахував до чотирьохсот), котрі пройшли «Днівську» школу. Якщо хоча б половина з них залишилася в цій професії, вони — дуже потужна сила для пропаганди газети, яка стільки зробила для їхнього професіонального становлення. Те ж стосується і фотографів. Не кажучи вже про тисячі читачів, котрим «День» надавав трибуну. Бо, знаєте, завжди створювати осередок інтелектуально-духовного життя самотужки — важко.

— Я вже давно дійшов висновку, що «День» — це щось більше, ніж газета, — виступив із відеозверненням Володимир ПАНЧЕНКО. — Це справжнє живе середовище, де народжуються цікаві проекти. Зрештою, й читачі у «Дня» — цікаві, креативні. І тому настав момент, коли інтелектуалам, які причетні до цього важливого для всіх нас видання, треба об’єднатися, щоби надати йому свою підтримку. Підтримку, яка дала б можливість розширити аудиторію, щоб спільнота «Дня» в Україні ставала ще потужнішою та ефективнішою.

— Часто можна почути, що ми, українці, не вміємо об’єднуватися і співпрацювати, — сказала Лариса ІВШИНА, головний редактор «Дня». — Певною мірою, це так. Досі невміння і небажання кооперуватися «тримає за ноги» нас у минулих століттях. І ось — інший приклад. Нещодавно я читала соціологію про те, чого прагнуть росіяни. Крім здоров’я, щастя, благополуччя, вони прагнуть розумного середовища. Мабуть, є усвідомлення: якщо не буде розумного середовища, все решта (комфорт, розвиток, радість і спокій...) знеціниться, не дасть радості. На мою думку, сьогоднішня подія — це крок у правильному напрямку. Можливо, поширення цього розумного світу, згодом стане мейнстрімом.

Далі було неформальне спілкування — з глінтвейном і з видом на передріздвяний Андріївський узвіз. «Добрий початок — половина справи», — резюмував би Арістотель.

Надія ТИСЯЧНА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ