Та й що ж то за народ, коли про свою користь не дбає і очевидній небезпеці не запобігає?
Іван Мазепа, український державний діяч, гетьман Лівобережної України, гетьман Війська Запорізького обох берегів Дніпра

«Поширення розумного середовища»

Установчі збори благодійної організації «Фонд сприяння ініціативам газети «День» затвердили правління, наглядову раду і статут
11 грудня, 2012 - 15:24
ТЕТЯНА ЮРКОВА НАДАЛА ДЛЯ УСТАНОВЧИХ ЗБОРІВ ПРИМІЩЕННЯ СВОЄЇ ТУРФІРМИ. ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР ПРИЇХАЛА З ПОДАРУНКОМ — ФОТО ТЕТЯНИ ПАВЛИК «СОНЕЧКО», ЯКЕ КОМПАНІЯ «АКВАВІТА-ТУР» ВІДЗНАЧИЛА НА ЦЬОГОРІЧНОМУ ФОТОКОНКУРСІ ГАЗЕТИ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Як уже анонсувалося («День» № 224-225), у п’ятницю відбулися установчі збори благодійної організації «Фонд сприяння ініціативам газети «День». Створення цього фонду — це один із виявів громадянського суспільства. До речі, ще при своєму заснуванні в 1996 році «День» задумувався як газета для громадянського суспільства. І тепер воно, суспільство, робить зустрічні кроки.

«Знаково, що створення нової благодійної організації «Фонд сприяння ініціативам газети «День» відбулося за ініціативи громадськості, — написав на своїй сторінці на Facebook журналіст, письменник, а тепер ще й президент фонду Микола ГРИЦЕНКО. — Є люди (і таких багато), які усвідомлюють важливість і цінність сподвижницьких і просвітницьких проектів газети. «День», що повністю відповідає глибинній суті своєї назви, приносить в Україну розвиднення. Сподіваємося, разом із благодійниками це буде робити значно легше. Вітаю ініціаторів цієї вкрай важливої організації з Днем народження фонду, а газету «День» — зі здобуттям вірного друга».

А поштовхом до заснування благодійної організації «Фонд сприяння ініціативам газети «День» стали слова партнера газети — директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірини КЛЮЧКОВСЬКОЇ, які вона повторила на засіданні: «15 років «День» робить дуже багато для суспільства. Час уже суспільству зробити щось для «Дня». Коли ви зайдете на сторінку видання в Facebook, то побачите сотні «Like». Але подобатися мало, потрібна підтримка».

Власне, на установчих зборах були продемонстровані перші конкретні кроки. Так, Тетяна ЮРКОВА, генеральний директор компанії «Аквавіта-тур»: «Я долучилася до ініціативи, бо хочу, щоб цікаві бізнес-середовища перемішувалися із соціальними і мистецькими. На платформі «Дня».

Ірина КОНСТАНКЕВИЧ, проректор Східно-Європейського національного університету ім. Лесі Українки, повідомила, що викладачі і студенти вже зробили передплату газети на наступний рік. Наші давні читачі демонструють, що читати «День» — це природно, тим самим агітуючи інших приєднуватися до «Днівської» спільноти. А Іван ПЄТУХОВ, президент компанії «Адамант», запропонував допомогу в розробці сайта фонду.

За порядком денним було обрано президента фонду (журналіста й письменника Миколу Гриценка), членів правління (згаданого Миколу Гриценка, Надію Ушакову, в. о. голови правління «Українська прес-група», і Тетяну Юркову) та наглядової ради (Володимира Панченка, професора Києво-Могилянської академії; Євгена Головаху, заступника директора Інституту соціології НАНУ; Ірину Ключковську; Івана Пєтухова; Ірину Тихомирову, президента Міжнародного інституту менеджменту «МІМ-Київ»). А також затверджено статут.

— Коли мені запропонували стати членом Наглядової ради фонду, одразу погодився, — відзначив Євген ГОЛОВАХА. — 16 років спілкування з газетою — чимала частина мого життя. Але ж, вочевидь, це можна сказати не тільки про мене. Є чимало експертів, публіцистів, які здобули визнання завдяки публікаціям у цьому виданні. Є багато журналістів (я нарахував до чотирьохсот), котрі пройшли «Днівську» школу. Якщо хоча б половина з них залишилася в цій професії, вони — дуже потужна сила для пропаганди газети, яка стільки зробила для їхнього професіонального становлення. Те ж стосується і фотографів. Не кажучи вже про тисячі читачів, котрим «День» надавав трибуну. Бо, знаєте, завжди створювати осередок інтелектуально-духовного життя самотужки — важко.

— Я вже давно дійшов висновку, що «День» — це щось більше, ніж газета, — виступив із відеозверненням Володимир ПАНЧЕНКО. — Це справжнє живе середовище, де народжуються цікаві проекти. Зрештою, й читачі у «Дня» — цікаві, креативні. І тому настав момент, коли інтелектуалам, які причетні до цього важливого для всіх нас видання, треба об’єднатися, щоби надати йому свою підтримку. Підтримку, яка дала б можливість розширити аудиторію, щоб спільнота «Дня» в Україні ставала ще потужнішою та ефективнішою.

— Часто можна почути, що ми, українці, не вміємо об’єднуватися і співпрацювати, — сказала Лариса ІВШИНА, головний редактор «Дня». — Певною мірою, це так. Досі невміння і небажання кооперуватися «тримає за ноги» нас у минулих століттях. І ось — інший приклад. Нещодавно я читала соціологію про те, чого прагнуть росіяни. Крім здоров’я, щастя, благополуччя, вони прагнуть розумного середовища. Мабуть, є усвідомлення: якщо не буде розумного середовища, все решта (комфорт, розвиток, радість і спокій...) знеціниться, не дасть радості. На мою думку, сьогоднішня подія — це крок у правильному напрямку. Можливо, поширення цього розумного світу, згодом стане мейнстрімом.

Далі було неформальне спілкування — з глінтвейном і з видом на передріздвяний Андріївський узвіз. «Добрий початок — половина справи», — резюмував би Арістотель.

Надія ТИСЯЧНА, «День»
Газета: 
Рубрика: