Не всяка людина здатна бути при владі, а лише така, що за природою своєю прагне до правди і справедливості.
Станіслав Оріховський-Роксолан, український письменник, оратор, публіцист, філософ, історик, полеміст, гуманіст доби Відродження

РЕГIОНИ

18 серпня, 2004 - 00:00


Щастя у навчаннях

На території Луганської ТЕС у місті Щастя відбулися широкомасштабні навчання підрозділів МНС України в Луганській області, аварійних служб об’єкта й міста. Як повідомила прес-служба обласного управління НС, місцем проведення навчань на даному об’єкті було вибрано восьмий блок турбогенератора, який є одним із найнебезпечніших на теплоелектростанції. Згідно з тактичним задумом навчань, на восьмому блоці стався вибух водню з викидом масла і подальшим горінням на площі 400 кв. м. Під завалами опинилися три людини із числа обслуговуючого персоналу.

Першими до місця виклику прибули пожежники-рятівники м. Щастя зі спеціальним рятувальним інструментом і приступили до порятунку людей. Потім, із інтервалом у кілька хвилин — «швидка допомога», аварійна служба об’єкту, міліція... До моменту прибуття основних сил, людей було витягнуто з-під залізних конструкцій і надано першу медичну допомогу. На місці «випадку» було організовано штаб із ліквідації наслідків НС, до якого увійшли головний інженер ТЕС і керівний склад МНС. Очолив керівництво навчаннями начальник МНС України в Луганській області Болотських М.В.

Завдяки злагодженій роботі всіх служб умовну пожежу було ліквідовано з мінімальними збитками і в найкоротші терміни. Всього у навчанні було задіяно 21 одиницю основної та спеціальної техніки, а також 61 чоловік особового складу МНС. За задумом, проведення подібних спільних навчань сприяють розвитку професійних навичок співробітників МНС й аварійних служб міста у випадку виникнення НС.


Олена ПРИВЕН, Луганськ


Акули в Поліссі

Учитель історії с. Бистричі Березнівського району Рівненської області Віктор Боровець викопав на річці Случ 120 зубів прадавньої акули. Ця та попередні знахідки археолога-аматора — дві голови кальмарів, мушлі молюсків, неспростовно свідчать про те, що колись територія українського Полісся була дном чи то моря, чи то океану.

До речі, нащадок легендарного командира УПА Тараса Бульби-Боровця відкрив ціле праслов’янське поселення в урочищі Білий Берег. Тепер талановитий краєзнавець мріє про створення в рідному Березнівському районі музею, який зміг би акумулювати експонатами зрізи всіх епох, які пережило Полісся.


Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне


Газова «толока»

17 серпня до Петрашівки Віньковецького району (Хмельницька область) підвели 5100-метрову газову трубу. Сільський голова Валерій Ковальчук, повідомивши «Дню» про цю подію, звернув увагу на характерну особливість газифікації цього населеного пункту: «Об’єкт не був у планах будівництва. Однак Петрашівка вирішила своїми силами запалити голубий вогник». Село згадало про давній звичай — толоку, що як тлумачать словники, є працею гуртом для швидкого виконання великої за обсягом роботи. Толока продовжувалася два тижні аж до успішного завершення запланованого. Кожен із 623-х дворів брав посильну участь у «самогазифікації». Щодня виходило понад півсотні трудівників — представники підростаючого покоління та люди похилого віку. Із своїми засобами виробництва — шухлями, заступами, возами, кіньми. Сільський голова вказав, що зазвичай толока — то праця не за гроші, а за частування. Одначе ця мала певну відмінність від класичної: «Харчі з дому брали».


Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День»


КРУ перевірило...

Одним із останніх об’єктів уваги діяльності Контрольно- ревізійного управління у Львівській області став Львівський державний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької. А саме — гастрольна діяльність театру з 1999 по 2002 рік. КРУ встановило, що внаслідок виїздів за кордон, не погоджених із обласним управлінням культури, без дозволу Міністерства культури і мистецтв України, артисти театру отримали 120 тисяч німецьких марок, 20,1 тисяч доларів США та 7,6 тисяч євро. За наданими ревізорам поясненнями зробили вони такий висновок: акторам просто видавали на руки гроші, практично ніде це не фіксуючи. За версією КРУ, проводились готівкові розрахунки між адміністрацією та працівниками театру. Документи не передавались в бухгалтерію, а тому не знаходили відображення в бухгалтерському обліку театру. Матеріали ревізії передані обласній прокуратурі та ДПА у Львівській області для оподаткування отриманих доходів.

Як прокоментувала ситуацію начальник управління нормативно-методологічного забезпечення та взаємодії з підрозділами внутрішнього контролю ГоловКРУ України М.Баринова-Закірова, театр мав спочатку провести кошти по своїх документах. А потім видати їх акторам, заплативши податки, врахувавши амортизаційні, адже використовувалися декорації, зношувалися балетні туфлі… Проте ця ситуація є показовою і стала свідченням деякої правової плутанини. Ще у 1988 році була скасована валютна монополія, що здійснювалася Держконцертом СРСР, однак досі чимало питань залишилися без конкретизації, немає нормативно-правового акту, за яким визначалося б, куди саме відносити гастрольні кошти — до відряджень чи, приміром гонорарів? А звідси — які платити податки?

За 7 місяців 2004 року КРУ у Львівській області провело 1465 ревізій і перевірок, у ході яких виявлено недоотримання фінансових ресурсів на 7,8 мільйона гривень, фінансові порушення, що привели до збитків на 15,6 мільйона гривень та на 460,2 мільйона гривень інших порушень фінансової дисципліни. Внаслідок проведеної роботи до бюджетних установ надійшло понад 793 тисячі гривень, відшкодовано та поновлено 9,3 мільйона гривень фінансових та матеріальних ресурсів, усунуті порушення фінансової дисципліни на 446,7 млн.грн.

Із останніх аудитів — завершено дослідження причин низької рентабельності та збитковості ЛКП «Львівелектротранс» та ефективності використання бюджетних коштів, спрямованих на виконання ЛМКП «Львівводоканал» програм покращення водопостачання міста Львова.


Ірина ЄГОРОВА, «День»

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ