Відродження духу народного в діяльності невеликої верхньої верстви залежить від близькості цієї верстви до маси й любові до неї.
Пантелеймон Куліш, український письменник, фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик

Російська мова набула статусу регіональної в Одеській області

16 серпня, 2012 - 00:00

Слідом за Одеською міськрадою рішення про надання російській мові статусу регіональної в рамках Закону «Про засади державної мовної політики» прийняла Одеська облрада. Варто зауважити, що на порядку денному стояло лише одне питання. За нього проголосували 98 депутатів зі 108 присутніх. Заразом облрада доручила обладміністрації передбачити у бюджеті на наступний рік відповідні видатки для реалізації норм закону. Ухвалення рішень супроводжувалося пікетом за участю 50 людей.

Нагадаємо, напередодні, 13 серпня, Одеська міськрада підтримала рішення про надання російській мові статусу регіональної. Наступний у черзі на «схвалення» русифікації, відповідно до заяв мера Олександра Лук’янченка, Донецьк. А от Крим відклав «регіоналізацію» російської мови аж на жовтень. Термін у два місяці виділено для внесення пропозицій щодо реалізації норм закону та проведення роз’яснювальної роботи про його основні положення серед населення.

Газета: 
Рубрика: