Які ж несвоєчасні рішення можновладців... Коли вони за що-небудь, нарешті, після довгих сумнівів вирішують взятися, життя вже пішло вперед, і вони знову залишаються перед розбитим коритом.
Павло Скоропадський, український державний, політичний і громадський діяч, останній гетьман України

Рух шукає бюджетні недоїмки

19 липня, 1997 - 00:00

У Дніпропетровську Народний Рух України поширив летючку, у котрій "місцева партійна організація" вирішила поінформувати громадськість, "чому і з чиєї вини у бюджеті бракує коштів". Як приклад у листівці, котру дніпропетровці читають з великим зацікавленням, йдеться про те, що у "Запоріжжі корпорацією "Єдині енергетичні системи України" створено банк "Слов'янський". У цьому банкові, йдеться далі, "найбільші підприємства металургійного сектору Дніпропетровської області незаконно відкрили таємні розрахункові рахунки, приховуючи готівку від оподаткування. В результаті фінансових махінацій, про котрі відомо керівникам міста та області, червоні директори не сплачують податки до бюджету як Дніпропетровської, так і Запорізької областей, покладаючись на високих патронів у Києві та безпринципність дніпропетровського керівництва".

Про масштаби "фінансових махінацій та розкрадання коштів", на думку авторів летючки, можна судити з такого прикладу: "Лише один Дніпродзержинський металургійний комбінат за 1996 рік провів через рахунки у банку "Слов'янський" 150 мільйонів гривень, а до державного бюджету сплатив всього 2 мільйони з цієї суми ".

"За підрахунками наших експертів, - повідомляє Рух, - через некомпетентність та корумпованість місцевої держадміністрації бюджет Дніпропетровської області щорічно не отримує близько 400 мільйонів гривень".

За коментарем кореспондент газети "День" звернувся до директора департаменту ЄЕСУ зі зв'язків з громадськістю Микити Потуравського. "Автори летючки, - сказав він, - помиляються. ЄЕСУ не є засновником банку "Слов'янський". Цей банк входить до неформального корпоративного об'єднання, котре складається приблизно з 27 фінансових та промислових партнерів ЄЕСУ, пов'язаних спільними комерційними проектами. З банком "Слов'янський" ЄЕСУ спільно працюють приблизно з другої половини 1996 року. Стосовно ж якихось порушень, то тут просто нема коментарів".

Набагато емоційніше відреагував на звинувачення Руху віце-президент банку "Слов'янський" Борис Фельдман, резиденція котрого розташована в центрі Дніпропетровська. Він назвав подібні листівки "витівками охлократів". "Ми дійсно досить тісно працюємо разом з ЄЕСУ, _ сказав Борис Фельдман, - проте наш банк - самостійна структура. Рахунки дніпропетровських металургійних підприємств у нас є, але все робиться за законом. Хоча влада висувала до нас претензії, що валюту потрібно повернути в область. До речі, за останній рік банк перевіряли 69 разів, але жодних порушень не знайшли".

"Ми вважаємо, що інформація, котру поширює Рух, завдає нам моральних збитків і вже звернулися з листом до Києва до керівництва НРУ, - сказав далі банкір. - Захищати свої інтереси, якщо не буде спростування, ми будемо навіть через суд".

Дніпропетровськ

Вадим РИЖКОВ, "День"
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ