Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

Ще одне резонансне вбивство в Дніпропетровську

18 квітня, 2012 - 00:00

У Дніпропетровську з підвищеними заходами безпеки поховали відомого бізнесмена Геннадія Аксельрода, який загинув у результаті замаху, скоєного напередодні православного Великодня. Вхід до Театру опери і балету, де відбувалася громадянська панахида, охоронявся бійцями «Беркуту» з автоматами. Віце-президент промислово-фінансової групи «Спарта», 45-річний Геннадій Аксельрод останніми роками займався будівельним бізнесом. Він був власником і співвласником великих об’єктів нерухомості в центрі міста — розкішного готелю «Аксельгоф», в якому півтора року тому під час візиту до Дніпропетровська зупинявся президент Ізраїлю Шимон Перес, а також — кількох сучасних торговельних центрів. У тому числі — ТЦ «Пасаж», будівництво якого на місці «Дитячого світу» викликало протести дніпропетровців. Крім того, Геннадія Аксельрода називали автором концепції й керівником будівництва найбільшого у світі єврейського культурного центру «Менора». Будівництво цього центру, яке фінансує місцева хасидська громада, добігає кінця — його відкриття планується на кінець цього року. Розповідають, що останнім часом власний бізнес покійного переживав певні проблеми з поверненням багатомільйонних боргів, а ПФГ було визнано банкротом. Традиційно Г.Аксельрода вважали людиною, близькою до групи «Приват», з якою його «ріднили» численні ділові зв’язки. Не секрет, що на представників цієї групи останніми роками неодноразово здійснювалися загадкові замахи. Так, 13 жовтня 2009 року в центрі Дніпропетровська на вулиці Харківській цілеспрямованим вибухом було вбито бізнесмена В’ячеслава Брагинського. Рік по тому, 17 вересня 2010 року, від вибуху в ресторані «Пепероні» ледве не загинули сам Геннадій Аксельрод і його партнер Геннадій Корбан. Тоді Аксельрод зазнав ушкодження руки, мав опіки, але залишився живим. В одному зі своїх інтерв’ю Корбан заявив, що замах було скоєно саме на нього, оскільки будівельний бізнес Аксельрода мав цілком мирний характер. Тепер виявилось, що це не зовсім так.

Правоохоронні органи з приводу того, що сталося, версій не висувають і, вочевидь, вчиняють передбачливо, оскільки, як засвідчує практика, резонансні злочини в Дніпропетровську майже завжди залишаються нерозкритими. Проте багато хто з дніпропетровців пов’язує вбивство відомого бізнесмена з його професійною діяльністю. Найімовірніше, йдеться про боротьбу за нерухомість у центрі Дніпропетровська, в ході якої підприємця могли вбити як «свої», так і «чужі». Дивний вигляд має ще один момент — розслідування такої резонансної кримінальної справи доручили співробітникам районного відділку міліції. Місцева влада, схоже, дистанціювалася від цього випадку, принаймні на громадянській панахиді не було помічено перших осіб, якщо не враховувати одного із заступників мера, який скромно стояв збоку. Простим жителям Дніпропетровська покійний здебільшого був відомий через скульптуру, яку, з чуток, друзі та партнери встановили до 40-річного ювілею бізнесмена. Цю бронзову скульптуру на Катеринославському бульварі дніпропетровці «охрестили» «пам’ятником олігархові». Тепер багато хто вважає, що це була погана прикмета.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ