Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Щеплення від корупції

В Україні стартував проект Twinning, який має підвищити якість підготовки держслужбовців
22 грудня, 2009 - 00:00

Українське сімейство проектів Twinning прийняло до своїх лав ще одного члена: стартував проект удосконалення системи державних службовців. Його девіз: освічений державний службовець — запорука успіху реформ. Тож для здійснення цього девізу передбачається визначити нові стратегічні засади державної політики щодо підготовки посадових осіб і держслужбовців, підвищити ефективність роботи Національної академії державного управління при Президенті України (НАДУ) та чотирьох регіональних інститутів державного управління, зміцнити навчальний потенціал академії. Дворічний проект, який було започатковано в жовтні цього року, фінансується Європейським Союзом у рамках Європейського інструменту сусідства і партнерства. Основним виконавцем з українського боку виступає НАДУ. Ключовим партнером Twinning стало Головне управління державної служби України. Від країн-членів ЄС виконавцями названо Французьку школу державного управління та Польську національну школу державного управління.

На презентацію проекту Twinning прийшов перший заступник голови Секретаріату Президента Юрій Єхануров, який мав для цього ще одну нагоду — у цей день він представив колективу НАДУ нового президента — Юрія Ковбасюка. Відкриваючи презентацію, Єхануров пригадав, як колись ходив коридорами польських державних установ і бачив держслужбовців, які працювали у своїх кабінетах не піднімаючи голови, й скаржилися на надзвичайно складне законодавство ЄС та на євробюрократію. «Нічого, навчилися», — говорить Єхануров і висловлює впевненість, що так само освоять премудрості сучасного державного управління й українські чиновники, тим більше, що на допомогу їм у цьому прийшов проект Twinning.

Після презентації мала відбутися прес-конференція, і «День» приготував для Юрія Івановича дошкульне запитання, пов’язане з тим, що Президент нашої держави днями не дуже схвально відгукнувся про державних чиновників високого рангу, які мають по кілька вищих освіт та навіть наукові ступені, але це не позначається на їхній роботі й на економіці країни. На жаль, Єхануров поїхав, не дочекавшись прес-конференції, і відповідати на запитання про те, як таке висловлювання глави держави може позначитися на роботі академії, яку створено при ньому, довелося президентові НАДУ. Як зазначив Юрій Ковбасюк, система підготовки державних службовців перебуває на стадії розвитку. «Тим більше, з допомогою проекту Twinning, — сказав президент НАДУ, — ми зможемо покращити нашу систему навчання, осучаснити навчальні програми, підвищити кваліфікацію викладачів». Він натякнув, що система підготовки державних службовців є поза політикою, її завдання полягає в тому, щоб готувати кваліфікованих спеціалістів держуправління та давати їм не лише знання та навички, а й прищеплювати неприйняття корупції.

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments