Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Студенти проекзаменували Президента

12 листопада, 2005 - 00:00
ФОТО МИКОЛИ ЛАЗАРЕНКА

Сьогодні на з’їзді «партії влади» — «Народного союзу «Наша Україна» — мала визначитися перша «п’ятірка», що поведе партію на вибори. Швидше за все, віце-прем’єр-міністру з питань регіональної політики Роману Безсмертному не вдалося вмовити Віктора Ющенка стати «першим номером». «Список НСНУ добре б очолити Юрію Івановичу (Єханурову. — Ред. )», — сказав Ющенко. Мабуть, це стало головною новиною телемосту Президента України Віктора Ющенка зі студентами.

Напередодні телемосту стався неприємний інцидент: у середу ввечері в ефірі «1+1» (випадково, а можливо, й навмисне) з’явилася трансляція, під час якої телеведучі ICTV Олена Фроляк та Савік Шустер розповідали студентам, як потрібно ставити запитання Президенту. Гендиректор каналу ICTV Олександр Богуцький спростував чутки про спроби відфільтровувати неприємні запитання. За його словами, телеміст — технічно складний проект, і це була просто репетиція. «Ми хотіли зорієнтувати студентів, щоб вони вільніше себе відчували під час прямого ефіру. Це репетиція для них, оскільки вони й учора хвилювалися, й сьогодні хвилюватимуться, — адже це буде спілкування з Президентом!» — сказав Богуцький.

Прес-секретар Президента Ірина Геращенко підтвердила слова Богуцького. «Ми наполягаємо, щоб Президенту ставили найгостріші запитання», — додала Геращенко.

До честі організаторів, треба відзначити, що багато запитань, особливо донецьких і київських студентів, були дійсно «недитячі». У результаті спілкування глави держави з молоддю стало приводом для низки політичних заяв.

Можна сказати, «зіркою» телемосту стала симпатична студентка з Донецька, яка запитала у Президента, чи не вважає він зрадою ідеалів Майдану корупційний скандал, що розгорівся у вищих ешелонах влади. У відповідь Ющенко назвав дівчину «красунею» і вкотре заступився за Порошенка й Третякова. «Мета таких заяв — політична, жодного доказу корупції не було наведено». При цьому він додав, що «лозунг боротьби з корупцією, що звучав на Майдані, став нечесною зброєю».

Водночас, Віктор Ющенко заявив, що не просто пам’ятає тих, хто «був зі мною на Майдані, я пам’ятаю, хто з них лягав під бульдозер. І пам’ятаю, хто з них стояв навколішки в палаті, коли мені загрожувала смерть». Відповідаючи на це запитання, Ющенко використав свій улюблений майданівський прийом з піднятою рукою, яка «ніколи не крала». У цей час телекамера показала донецьку аудиторію: студенти сміялися...

Київський студент-економіст iз Києво-Могилянської академії пригадав Ющенку нещодавній хвалебний відгук про досягнення нового уряду. Мовляв, чи не є поліпшення економічних показників заслугою попереднього прем’єра. На це Президент прочитав цілу лекцію про видатні успіхи нинішнього Кабінету: «Ми уникли глобальної депресії й сьогодні можна сказати, що економіка на дві третини заспокоїлася. Ми повернулися до діалогу з бізнесом». Буквально через 10 хвилин прозвучало запитання від телеглядача про те, що люди чекали з приходом нової влади істотних змін у житті, а все залишилося як і раніше. Тут Ющенко почав доводити українцям, що вони стали жити краще. Зокрема, доходи населення збільшилися за 9 місяців на 57%. Пригадав Президент і про виплату на дитину в розмірі 8,5 тисяч — коли давав відповідь на запитання акушера з Севастополя. Скориставшись iнтернетом, вона повідомила Президенту, що сьогодні з’являються на світ «діти революції», і «чи не має наміру Ющенко поліпшувати демографічну ситуацію за рахунок алкоголіків чи «бомжів?» Після чого В. Ющенко довго говорив на свою улюблену тему — «мати і дитинка». «Моя нація старіє, вимирає високими темпами», — констатував Президент.

Не залишилася поза увагою й тема підписання меморандуму з Віктором Януковичем. Ющенко заявив: «Віктор Янукович — також Україна, і він такий, який він є. За ним стоять люди. Не знаю, на основі чого формуються симпатії, але я констатую факт, — така політична сила в Україні є».

Розповів Президент Ющенко й про те, хто ж все-таки братиме участь у торжествах iз нагоди річниці помаранчевої революції. Передусім, глава держави підкреслив, що у нього немає проблем у відносинах iз будь-якою персоною — «це проблема відносин у команді». При цьому він висловив побажання, щоб 22 листопада люди, які беруть участь у житті України, вибачилися один перед одним і подали руки. Крім того, Президент повідомив, що в день річниці помаранчевої революції буде підписано меморандум про взаєморозуміння й про чесні вибори.

Мабуть, найзворушливішим моментом телемосту стало запрошення від львівських студентів донецьким і київським зібратися в гості на Різдво. Це стало приємною емоційною крапкою.

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ