Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Свій до свого по своє!

18 липня, 1997 - 00:00

Під цим гаслом, виробленим у Галичині в буремні для української національної ідеї 30-ті роки, нині, схоже, готові підписатися і ліві, і праві. Бо в ньому, коли вдуматися, йдеться про святе: захист вітчизняного виробника.

Саме ця засада стане, за словами Василя Кременя, керівника внутрішньополітичного департаменту Адміністрації Президента, основоположною при втіленні тези про рішучу "економізацію" всієї політики України. "Не так важливо, суб`єктами якої форми власності здійснюється виробництво, - заявив на черговому брифінгу в АП пан Кремінь. - Важливо, щоб це виробництво було вітчизняним!"

Ідеологи суб`єктів різних форм власності, представлені на нараді політичних партій, котра була проведена днями в АП і де були присутні посланці 26-ти основних політичних угруповань, відгукнулись негайно. І, що характерно, узагальнюючу заяву висловив представник лівого крила: "Те, що об`єднує нас із Президентом, значно більше за те, що нас роз`єднує".

Представників ЗМІ, присутніх на брифінгу, негайно закликали взяти участь у пропаганді ідеї "економічного патріотизму". Представники спочатку трохи злякалися, чи не йдеться про розгортання кампанії під гаслом "Українське - значить, відмінне". Проте їх заспокоїли обіцянкою, що проблема формування конкурентного середовища поки що не знімається з порядку денного.

Наразі просто йдеться про спробу департаменту внутрішньої політики зафіксувати в суспільній свідомості той факт, що "середина нинішнього року ознаменувалася вступом України в якісно новий етап свого розвитку". Порвавши із сумнівним минулим після обрання нового прем`єр-міністра, ми всі "із державницького вчора перейшли в державницьке сьогодення". Тепер в українських державців з`явилася потреба (а головне - виникла можливість!) всерйоз зайнятися проблемами внутрішнього розвитку. Отже, захист вітчизняного виробника - це, слід сподіватися, всерйоз і надовго. Стежте за пресою.

Лариса ТРИЛЕНКО, "День"
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ