Ніхто так не шанує нашої свободи як Бог. Але ми не маємо відваги бути вільними. Бо бути вільними – це бути відповідальними.
Любомир Гузар, український релігійний діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви (2001—2011)

Тиждень ювілеїв

18 серпня, 2004 - 00:00

Сьогодні Київський театр «Колесо» відкриває свій XVII сезон. Виставою «Шантрапа» Панаса Саксаганського першим серед столичних колективів стартує театр на Андріївському узвозі. Глядачів «Колесо» приваблює своєю камерністю, вишуканістю. Його інтимна, майже домашня атмосфера надає можливість практично безпосередньої співучасті глядача у виставі. У цьому театрі ви не побачите широких псевдотеатральних жестів, надлишкової міміки, вас не шокуватиме форсований звук, тут завжди ви можете зосередитись, подумати, увійти в атмосферу вистави.

У минулому сезоні театр відзначився двома міжнародними проектами: спектакль «Колишні справи» за п’єсою Йоганна Нестроя створений за підтримки Австрійського культурного форуму (режисер, художній керівник «Колеса» Ірина Кліщевська) та «Портрет планети» за п’єсою Фрідріха Дюрренматта в постановці болгарського режисера Дімо Дімова). Обидві роботи викликали резонанс у глядачів, критиків.

Влітку «Колесо» підхопило естафету фестивального руху. Кияни побували в Херсоні на «Мельпомені Таврії» та на Міжнародному фестивалі «Перперикон». До речі, в Болгарію «Колесо» запрошують вже втретє. На фесті їхні роботи сподобались публіці.

Новий сезон колектив розпочинає 18 серпня. Своїх глядачів вони запрошують на колоритну виставу «Шантрапа» Панаса Саксаганського, яка вже понад десять років є візиткою «Колеса». Цю постановку неодноразово показували на гастролях за кордоном, гідно репрезентуючи класичну українську драматургію. А в четвер у театрі святкуватимуть день народження французького поета Беранже й зіграють виставу «Любити, палати і бути таким як раніше» (режисер Валерій Непомілов).

Найближчим часом «Колесо» планує гучно відсвяткувати ювілеї своїх вистав, а їх виявилося аж шість! «Тиждень ювілеїв» обіцяє бути цікавим, здатним задовольнити найвишуканіші смаки театральних гурманів. Серед постановок-довгожителів — «Міріам», «Емма», «Азалія», «Каспар», «Випадок у готелі Дюкомерс», «Чинзано» та «День народження Смірнової». Не зважаючи на свій поважний вік, вистави подобаються публіці. Вони цікаві, не схожі одна на одну. В афіші «Колеса» є все — від ексцентричної комедії та гротеску до класичної драми.

На жаль, цей сезон буде позначений і сумними кольорами. 30 листопада мало виповнитися 55 років талановитому українському драматургу Ярославу Стельмаху, який загинув три роки тому в автомобільній катастрофі. Пам’ять Ярослава Михайловича вшанують виставою «Емма», створеною за його п’єсою...

На шанувальників театру й просто пересічних глядачів, які походжаючи Андріївським узвозом, зазирнуть у «Колесо», чекає ще кілька сюрпризів. У творчому портфелі колективу декілька цікавих п’єс. Наприклад, готується до постановки молодіжна п’єса сучасного болгарського письменника Калина Ілієва «Кордон».

Ільїна ГЕНСІЦЬКА, спеціально для «Дня»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ