Складно підвести людину до розуміння якогось явища, коли її платня залежить від нерозуміння цього явища.
Ептон Білл Сінклер, американський письменник, журналіст

У Черкасах започаткували телепроект «Наш Шевченко»

12 квітня, 2013 - 11:14

365 днів на рік черкащани читатимуть вірші Тараса Шевченка. Таким чином режисер Сергій Проскурня вирішив відсвяткувати 200-річчя від дня народження поета і зробити його творчість зрозумілішою й ближчою для кожного.

Задум полягає в тому, щоб записати 365 відеороликів, які транслюватимуть на місцевому телебаченні. Таким чином усі побачать, як люди різного віку та різних професій читають ті вірші Тараса Шевченка, що припали їм до душі. Заставку до роликів створив Геник Скубій, який обіцяє час від часу її оновлювати. Головний музичний образ — «Отче наш» Валентина Васильовича Сильвестрова у записі Муніципального хору «Київ».

«Ідея не нова. Колись подібний проект, присвячений 200-річчю Пушкіна, здійснило російське телебачення. Знаю, що подібні проекти у різних форматах з’являються і будуть з’являтися в Україні. Дуже доречно втілити проект саме тут — «у серці Шевченкового краю». Тим паче, що до нас приїздять друзі, у яких теж є «свій» Шевченко. А ще ми можемо влаштувати зйомки у Києві, Львові, Одесі, Донецьку, Харкові», — розповів Сергій Проскурня.

За його словами, проект триватиме до 9 березня 2014 року. Він звертався зі своєю ідеєю до кількох загальноукраїнських телеканалів, однак чомусь нікого це не зацікавило. Тому сьогодні відео можна побачити, переглядаючи черкаський телеканал «Вікка». Також у соціальних мережах уже з’явилися сторінки «Наш Шевченко», де є змога не лише послухати вірші у виконанні акторів, режисерів, прикордонників, вчителів, школярів тощо, а й дізнатися більше про особливості роботи над проектом. Наприклад, Сергій Проскурня розповів, що вірш «Мені однаково» упродовж місяця зйомок хотіли читати семеро людей.

«Упевнений, що й протягом наступних місяців ми його не раз почуємо», — говорить режисер.

До речі, в соціальних мережах можна також подати заявку на участь у проекті.

Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси
Газета: 
Рубрика: