Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

У Львові чекають на КіноЛева і КіноЛевчика

16 серпня, 2012 - 00:00

Нагадаємо, що КіноЛев — це фестиваль незалежного ігрового, анімаційного та документального кіно, заснований Музеєм ідей (вул. Валова, 18а) 2006 року. За словами організаторів, цьогорічний, сьомий фестиваль, представлятиме кіно як неформат. «Йтиметься про те, на що спроможне кіно у подоланні рамок і кордонів у мистецтві, про роль медіа в домінуванні штучного поняття формату в культурі, зокрема в кіно, і про те, як кіно може долати формальні обмеження», — зазначив, представляючи програму КіноЛева директор Музею ідей Олесь Дзиндра. Патрон КіноЛева-2012 — «вірменин, народжений у Грузії, який сидів у російській в’язниці за український націоналізм» — геніальний Сергій Параджанов. Глядачам запропонують не тільки ретроспективу фільмів великого режисера, а й фільми про нього авторства вірменського документаліста Левона Григоряна. Особливою подією організатори КіноЛева вважають приїзд до Львова відомої польської режисерки Агнєшки Голланд, яка представлятиме на фестивалі свою кінострічку «У темряві», в котрій показана історія восьмирічної єврейської дівчинки, яка після ліквідації нацистами єврейського гетто у Львові переховувалася в каналізації. Поза сумнівом, зацікавить гостей КіноЛева й ретроспектива фільмів французького режисера Клода Шаброля — це будуть стрічки «Пекло», «Інспектор Лаварден», «Бетті» та «Квітка зла». Вперше за історію проведення фестивалю організатори представлять програму дитячих фільмів — КіноЛевчик, яка включає найкращі європейські фільми та анімацію для дітей і молоді українською мовою. «Мусимо виховувати українського глядача змалечку!» — наголошує куратор фестивалю Ірина Магдиш.

Заплановано на заході й багато інших цікавих подій, зокрема численні дискусії. КіноЛев триватиме 22 — 26 серпня, розгортатиметься на кількох майданчиках у центрі Львова, прийматиме глядачів безкоштовно. Крім того, організатори обіцяють, що кожна вечірня програма на КіноЛеві починатиметься з музичних перформансів — форматних та неформатних, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Газета: 
Рубрика: