Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

У «Нашій Україні» намічається новий розкол?

7 лютого, 2007 - 00:00
ЛИШЕ ТРИ ТИЖНІ ТОМУ КИРИЛЕНКО НАЗИВАВ ТИМОШЕНКО «ЗРАДНИКОМ ДЕМОКРАТІЇ». ТЕПЕР ВОНИ ЗАХИЩАЮТЬ ДЕМОКРАТІЮ РАЗОМ / ФОТО ЛЕОНІДА БАККА / «День»

Щойно «Наша Україна» і БЮТ нарешті домовилися діяти спільно й навіть підписали угоду про створення об’єднаної опозиції, як в лавах «Нашої України» знову намітився розкол. Збунтувалася так звана група Кінаха (25 осіб) — це Борис Беспалий, Сергій Головатий, Павло Жебрівський, Анатолій Матвієнко та інші.

Зокрема, Павло Жебрівський зауважив: «Кириленко підписав заяву без рішення фракції. Під час засідання фракції підпис Кириленка обговорювали, але до спільної думки ми так і не прийшли». За словами депутата, в заяві є низка пунктів, які не можуть бути підтримані «Нашою Україною». Ідеться про імперативний мандат, положення про дострокові вибори та закон про опозицію.

При цьому лідер УРП «Собор» Анатолій Матвієнко сподобився на дуже «недружній крок», замахнувся на улюблене дітище Тимошенко — закон про імперативний мандат: він почав збір підписів серед депутатів під поданням до Конституційного Суду, щоб визнати закон неконституційним. (Для направлення до КС такого подання потрібно зібрати всього лишень 45 підписів).

Сам лідер, В’ячеслав Кириленко, вчора був змушений виправдовуватися. Мовляв, фракція його таки уповноважила. «Остаточна редакція заяви була прийнята вчора пізно вночі й була підписана мною. Але перед цим на засіданні фракції за участю Президента такі повноваження були мені делеговані».

Тим часом регіонали не без злорадства спостерігають за «розборками» в «Нашій Україні». «Ми рухаємося до двопартійної системи. З одного боку — консолідована коаліція, з іншого — БЮТ. А «Наша Україна» все більше маргіналізується», — вважає нардеп В’ячеслав Чорновіл.

На думку експертів, уся «Наша Україна» піти до Тимошенко й прийняти її лідерство не може. «Якщо навіть буде розкол, то частина «Нашої Україні» не приєднається до більшості, а піде в нікуди, буде між БЮТ і більшістю, але ближче до більшості», — вважає політолог Кость Бондаренко. Але до двопартійної системи, на думку експерта, нам також далеко.

Водночас лідер парламентських нашоукраїнців В’ячеслав Кириленко стає радикальнішим iз кожним днем. Узяти хоча б його вчорашній виступ з парламентської трибуни: «Цілком очевидно, що антинародна соціально-економічна політика уряду, розвал єдиної зовнішньої політики, узурпація урядом влади всередині країни є ланками одного ланцюга. Спільна мета цих дій — перетворення України на колоніальну кланово-олігархічну державу з бідним народом і авторитарним урядом». Що й казати, таких епітетів Роман Безсмертний собі не дозволяв. Це була промова найсправжнісінького радикального опозиціонера.

Можливо, таким чином Кириленко намагається загальмувати падіння рейтингу партії й Президента. От лишень внутрішньопартійна «демократія» цьому не сприяє.

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ