Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

В Європарламенті відбулася акція «Солідарність із Україною»

Яцек Саріуш-Вольський: «Європейці із самого початку знали про тиск Росії. Але не очікували, що він буде такий потужний»
4 грудня, 2013 - 11:16
ЯЦЕК САРІУШ-ВОЛЬСЬКИЙ

Слова підтримки, підбадьорення, але ніяк не співчуття можна було почути на адресу України вчора в стінах Європарламенту. Його депутат Яцек Саріуш-Вольський влаштував акцію «Солідарність із Україною» на підтримку Євромайданів. Її назва — відсилання до польського профспілкового руху, який об’єднав суспільство та допоміг полякам здобути незалежність від СРСР.

За час перебування кореспондента «Дня» на акції — охочих підтримати європрагнення Україну було дуже багато! Депутати, молодь, яка стажується в інституціях ЄС, побачивши дівчат у вишиванках та жовто-блакитні таблички, підходили і цікавилися про те, що відбувається. Охочим пропонували сфотографуватися на фоні прапорів України та Євросоюзу. Потім ці фотографії розмістять у соцмережах — Facebook, Twitter та ін.

«Я прожила все своє життя в Україні, але тут я спостерігаю більшу підтримку Україні: демократії, цінностям та прагненням українців, ніж у самій Верховній Раді», — поділилася з «Днем» Дана ДЕПО, яка проходить стажування у Європарламенті. Разом з іншими українцями Дана провела вже два Євромайдани в Брюсселі. Каже, що до цих акцій радо долучилися і депутати ЄП, українці з діаспори. А ось за словами киянки Олександри СЕЛІВЕРСТОВОЇ, яка тут навчається, це перша акція в Європарламенті. До цього українська громада в Брюсселі провела два Євромайдани, які молодь організувала через Facebook.

«День» також поспілкувався з ініціатором акції Яцеком САРІУШ-ВОЛЬСЬКИМ. Події, які останнім часом відбуваються в Україні, євродепутат називає другим «європейським шансом» українців, оскільки Помаранчеву революції не вдалося використати, вона стала «великим розчаруванням». Говорячи про вплив Кремля на Вільнюський саміт, Саріуш-Вольський зауважив, що європейці з «самого початку знали про тиск Росії». «Але ми не очікували, що він буде настільки потужним і йому буде так складно протистояти. ЄС думав, що така велика держава як Україна буде йому противитися», — відзначив депутат. Утім на запитання: «Чи розуміють у ЄС, що українська влада — то одне, а народ — інше?», пан Яцек відзначив, що «в Європі це розуміють, але далеко не всі». «День» також попросив його прокоментувати заяву міністра закордонних справ України Леоніда Кожари щодо відновлення найближчим часом переговорів щодо Угоди про асоціацію в Брюсселі. За словами Саріуша-Вольського, міністр Кожара «глибоко помиляється». «Не існує ніякої можливості для перегляду чи поновлення процесу підписання Угоди про асоціацію. Ви можете говорити про допомогу макроекономіці України після того, як вона почне впроваджувати реформи до підписання УА, але не навпаки. ЄС не даватиме гроші на це. Для цього існує багато інших установ, як, наприклад, МВФ, з яким уряд Кожари припинив переговори. Думаю, що його тактика (заяви щодо візиту до Брюсселя. — Ред.) — спрямована на створення алібі, щоб виграти час, чекаючи доки натовп на Євромайдані не змерзне і не розійдеться».

Ігор САМОКИШ, «День», Брюссель
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ