Не міць армії, не якість зброї, а сила духу забезпечує перемогу.
Йоганн Фіхте, німецький філософ, педагог, громадський діяч

Весняна «Млада»

«Джаз-коло» набирає оберти
15 березня, 2007 - 00:00
НОВЕ ІМ’Я — МЛАДА

Про те, що в Україні є талановиті джазмени, які вже протягом кількох років створюють авторську цікаву та професійну музику, відомо лише справжнім цінувальникам цього жанру. Нині виступи джазменів можна почути в невеличких кав’ярнях, де музиканти влаштовують власні творчі вечори. Тому, серію концертів «Джаз-коло», які Ігор Закус, видавництво «Темпора» та ДП «Україна-гастрольна» розпочали в лютому цього року, можна вважати справжньою подією в українському джазовому середовищі.

За цей час відбулося кілька концертів, на яких було представлено українських музикантів. Позавчора в «Українському домі» пройшов концерт із проекту «Млада» з програмою «Ой, весна, весна...», яка поєднала українські етнічні мотиви та джаз.

Млада — сценічний псевдонім молодої української співачки Марини Юрасової. Її музична кар’єра розпочалася з навчання в Київському музичному училищі ім. Р.М. Глієра за фахом естрадного вокалу (вона учениця відомого педагога Т. Руссової). Саме в училищі Марина почала писати авторські пісні, з якими потрапила на фестиваль «Червона рута», де стала дипломанткою. Під час навчання Юрасова захопилась джазом і вирішила спробувати себе в якості джазової співачки, виступаючи в студентських ансамблях.

З 2002 року Млада приймала участь у різних творчих проектах українських джазових виконавців, а також виступала в київських музичних клубах iз власними концертними програмами. Серед них — ліричний джазовий проект «Мрії Козерогів», «Дитячий проект», на якому виконувалися дитячі пісні з відомих фільмів та мультфільмів, та «Акустичний проект пісень Б’ьорк» — джазова інтерпретація пісень відомої співачки.

На концерті була представлена авторська музика Олексія Боголюбова та Максима Дмитрука (піаніно, клавішні), Сергія Овсянікова (гітара), Костянтина Іоненко (бас- гітара), Сергія Табунщика (ударні інструменти) та Млади (вокал), які разом і складають гурт «Млада». Як і інші джазові проекти, «Млада» поєднав музикантів iз різних регіонів України, які наразі живуть і працюють у Києві.

Альбом «Ой, весна, весна...» вийшов минулого року внаслідок роботи творчого союзу Сергія Табунщика, Млади та Павла Шепети після джазового проекту «Мрії Козерогів». Він поєднав у собі український фольклор i різні сучасні музичні течії.

За словами Ігоря Закуса — одного з організаторів концерту, учасника гурту «Фест», метою цього виступу стало об’єднання національних джаз-бендів для пропаганди джазу в нашій країні: «Таким чином музиканти зможуть представити свої альбоми, а слухачі — придбати диски тих гуртів, які їм найбільш сподобались. Частіше життя музичного гурту закінчується на запису альбому. Щоб цього не траплялося, такі концерти вкрай необхідні як поціновувачам джазу, так і виконавцям».

Наступного місяця, як повідомив Ігор Закуса, планується виступ не менш талановитих i цікавих музикантів — Дмитра Олександрова, Наталії Лєбєдєвої та проектів інших джаз-виконавців, чиї сольні диски виходили впродовж декількох років.

Катерина БІЛОКОНЬ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments