Нації, де переважають «нейтральні»... неминуче засуджені на смерть і рабство.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Віктор Ющенко готовий призупинити указ

Кость БОНДАРЕНКО: «Президент тепер хоче вийти з гри»
21 квітня, 2007 - 00:00
20 КВІТНЯ 2007 р. / ФОТО МИКОЛИ ЛАЗАРЕНКА

Президент Віктор Ющенко готовий припинити дію Указу про розпуск Верховної Ради України п’ятого скликання. Такий крок Президент згоден зробити в обмін на пакет політичних компромісів, зокрема закріплення на законодавчому рівні імперативного мандата для народних депутатів.

У компромісному пакеті він назвав також новий закон про Кабінет Міністрів, закон про регламент Верховної Ради, закон про опозицію, законодавче закріплення Універсалу національної єдності, а також внесення змін до закону про вибори. Крім того, додав Віктор Ющенко, необхідно також скасувати нелегітимні рішення Кабміну, які були прийняті після підписання Указу про розпуск Верховної Ради, а також слід продовжити роботу над вдосконаленням Конституції, створивши відповідну робочу групу.

Разом із тим, Віктор Ющенко як і раніше вважає, що основним способом урегулювання кризи є дострокові вибори. «Ключовим, невід’ємним моментом урегулювання парламентської кризи в Україні є дострокові парламентські вибори. Це висновки, які дають змогу всім учасникам конфлікту зрозуміти неприпустимість порушення Конституції у такий спосіб, як це було зроблено», — зазначив Президент.

Крок Президента є цілком логічним. По-перше, зараз абсолютно очевидно, що вибори 27 травня суто з технічних причин не можуть відбутися. По-друге, після того як БЮТ і «Наша Україна» «обнулили» свої списки, криза із загальнополітичної перетворилася на внутрішньопарламентську. І тепер, за великим рахунком, цей не зовсім чистий із правового погляду указ не дуже-то і потрібен.

«Президент тепер хоче вийти з гри, — вважає політолог Кость Бондаренко. — Насправді, Президент із самого початку повинен був наполягати, щоб БЮТ і «Наша Україна» йшли цим шляхом, тобто склали мандати, тоді Президент був би ні при чому. Але він із самого початку припустився помилки і тепер навздогін намагається її виправити».

Тепер головна інтрига полягає в тому, яким чином вноситимуться ці законопроекти? Чи погодиться коаліція за них проголосувати в напівпорожній залі без опозиції? А опозиціонери, як відомо, під купол повертатися не збираються.

Політолог Кость Бондаренко настроєний оптимістично. Він вірить, що більшість ухвалить закони, які вимагає Президент. «Думаю, що обидві сторони винесли урок із ситуації, яка склалася три тижні тому. І гадаю, що обидві сторони підуть на взаємні компроміси й шукатимуть вихід із кризи», — прогнозує політолог.

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ