Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Він так і не зіграв короля Ліра

26 січня, 2000 - 00:00

У ніч на понеділок 24 січня на 67 році життя від емфіземи легень помер актор Лев Перфілов. Багато хто пам'ятає його по таких фільмах, як «Місце зустрічі...», «Стара фортеця», «Конотопська відьма», де він проявив себе як прекрасний майстер характерних ролей. Його персонажі були точні й упізнавані, викликали співчуття й усмішку.

Останніми роками, після практичного розвалу українського кіновиробництва, талант Льва Олексійовича виявився незатребуваним. Його ще запрошували на кінофестивалі, але різкому, непримиренному актору тусовочне середовище було чужим. Він задихався не тільки від астми, а й від відсутності улюбленої роботи, від мізерної, просто ганебної пенсії, від неможливості реалізувати свій величезний творчий потенціал. «Як би я хотів зіграти короля Ліра! Це був би зовсім інший Лір, не такий, як у всіх!» — говорив він мені в інтерв'ю років два тому. Не зіграв...

Однією з останніх театральних робіт Льва Перфілова виявилася головна роль у виставі «Судний день», поставленій за п'єсою М. Мащенка й В. Шулакова в Театрі кіноактора, який гинув від відсутності фінансування. Його героя — Аркадія Ароновича — дочка й зять збиралися відвезти до себе в Ізраїль, до іншого, порівняно спокійного й ситого життя. Та рідний Київ, Поділ, пам'ять Бабиного Яру тримають чіпко. І в ніч напередодні відльоту в заморський рай Аркадій Аронович помирає, тому що не може лишити цю землю. У цій ролі Лев Перфілов підіймається до вершин трагедії. Як шкода, що мало хто побачив «Судний день».

Не лишив цю землю і Лев Перфілов. Він назавжди залишився з нами.

Анатолій ЛЕМИШ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ