Найрідкісніша мужність - це мужність думки
Анатоль Франс - французький прозаїк, літературний критик

«Вітру не буде. Треба гребти руками!»

Ці слова Лесі Українки, чиє ім’я має Волинський національний університет, стали девізом щорічних традиційних вшанувань із нагоди річниці її дня народження
24 лютого, 2010 - 00:00
ЛЕСЯ УКРАЇНКА

Безперечно, одним із основних заходів, кульмінацією останнього лютневого тижня, коли в університеті та й на Волині загалом вшановують славну землячку, стане вистава «На полі крові» за драмою Лесі Українки, яку в Луцьку представлятиме Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, ролі в якій виконують Остап Ступка і Дмитро Рибалевський. Проте в урочистостях вистачатиме й інших родзинок.

Спільно з Інститутом літератури імені Тараса Шевченка НАН України організовано науковий семінар «Леся Українка і родина Косачів», до участі в якому зголосилися провідні науковці України, які презентують нові монографії. Зі Львова до них приєднається письменник і видавець Василь Габор із новими літературними проектами і презентацією доробку літературного гурту «Нечувані». Буде представлено найновіші наукові та художні видання, присвячені життєвому шляху Лесі Українки та Юрія Косача, праці «Українські народні узори», зібрані Ольгою Косач-Кривинюк. Відбудуться зустрічі з народним артистом України Богданом Ступкою, волинським письменником, лауреатом Шевченківської премії Василем Слапчуком, який у ВНУ керує поетичною студією, з академіком, головою наглядової ради ВНУ Миколою Жулинським.

— Волинський національний університет свідомий щодо свого обов’язку дослідження, вшанування і популяризації життя та творчості славної землячки, — каже проректор ВНУ з навчально-виховної роботи Ірина КОНСТАНКЕВИЧ. — Тому з ініціативи ректора професора Ігоря Коцана впроваджено як обов’язкову для усіх факультетів навчальну дисципліну «Творчий феномен Лесі Українки», підтримуються наукові проекти. Університетський музей Лесі Українки вкотре підтвердив статус зразкового і поповнився новими експонатами. Разом із тим ми прагнемо не обмежуватися невеликим колом філологів-науковців, а залучаємо студентство, для якого щорічно проводяться конкурси. Популярною є інтернет-вікторина «Чи знаємо ми Лесю Українку?» Відповіді надійшли від студентів математичного факультету, міжнародних відносин, культурологів, а найбільше учасників вікторини — на ... хімічному факультеті. І це не дивно, бо для кожного волинянина Леся Українка — «своя» поетеса у доброму значенні цього слова. Цікавими є конкурси творчих робіт, декламаторів поезії Лесі й про Лесю. Кожен має можливість себе проявити, як це зробила одна зі студенток математичного факультету. Кілька місяців вона з листків дерев і пелюсток квітів творила портрет-колаж Лесі Українки.

Свято Лесиного слова, присутність її творчої енергії відчувається в університеті повсякчас, не лише в святкові дні й не лише в Луцьку чи в Колодяжному. Можливо тому, що це треба робити, і робити саме нам, і згадується її вислів «Вітру не буде, треба гребти руками». Очевидно, саме тому в Дні Лесі Українки університет, його музей відвідує багато гостей, серед яких особливо очікуємо на головного редактора газети «День» Ларису Івшину, котру, як і очолювану нею газету, з нашим навчальним закладом пов’язує тісна дружба. А літературно-мистецьку композицію «Цілий світ живе у кожнім слові» (Леся Українка) для громадськості міста готують кращі творчі колективи університету. Це відповідально і почесно.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

comments powered by HyperComments