Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Як у Костянтинівці Партію регіонів відсторонили

Михайло ЧЕЧЕТОВ: У нас є окремі пройдисвіти. Ми це розпеченим залізом витравлюватимемо
18 квітня, 2012 - 00:00

Де було зачарування, там часто буває розчарування. Схоже, Донбас зараз переживає те саме, що переживала Західна й Центральна Україна в 2005—2006 роках. Тоді, після Помаранчевої революції, спочатку було піднесення, а потім різке падіння рівня довіри до влади.

Днями в Костянтинівці (невелике містечко в Донецькій області, яке вважається центром скляної промисловості України) жителі двох багатоповерхівок оголосили себе територією, вільною від Партії регіонів. Про це розповідає місцева газета «Провинция», передає «Обком».

«Ми, жителі будинків №4 і №6 по бульвару Космонавтів, оголошуємо місце свого проживання ТЕРИТОРІЄЮ БЕЗ ПАРТІЇ РЕГІОНІВ! Партія регіонів в особі депутатів Костянтинівської міської ради зухвало та цинічно відібрала нашу прибудинкову територію й практично розпочала будівництво під нашими вікнами чергового магазина. Ми на це їм мандату не давали!!! У зв’язку з цим зобов’язуємося, що більше не будемо, як раніше, ні підтримувати, ні голосувати за партію, яка зневажає волю народу! Закликаємо всіх громадян країни не повторювати наших помилок і підтримати нашу ініціативу!»

Утім самою заявою розгнівані громадяни не обмежилися — вирили для провладної партії символічну могилу.

Виявляється, з 2003 року жителі боролися за те, щоб зберегти свій двір. Судилися, ходили кабінетами, билися із забудовниками, лягали під екскаватор, а головне — ходили до міської й обласної організації ПР з попередженням, що вони здійснять таку акцію, але депутати міськради (35 з 40 ПР) нещодавно таки проголосували за будівництво магазина. «Раніше тут були три дитячі майданчики, на яких грали наші діти й онуки. Були гірки, пісочниці, альтанки. Вони приїхали й без попередження висипали на пісочницю землю. Магазинів довкола достатньо, а ми хочемо, щоб під нашими вікнами грали наші діти», — розповідає одна з мешканок.

Депутат Михайло Чечетов запевнив кореспондента «Дня», що в ситуації розберуться й винних покарають: «Та хіба хтось говорить, що в нас немає нероб, злодіїв, хапуг? Є вони в нас. На жаль, і на Донбасі є. Але в нас до всіх однакове ставлення — і до своїх, і до чужих. Ми своїх не причісуємо. Я не хочу сказати, що в нас немає авантюристів, є окремі пройдисвіти. Ми це розпеченим залізом витравлюватимемо. Правоохоронні органи розберуться, і якщо хтось неправий — полетить з роботи. А якщо зневажив закон, сидітиме за гратами. Незалежно від того, свій чи чужий. Але Донбас ніколи не народжував зрадників! Там якщо вірять, то вірять назавжди. Донбас і Партія регіонів — це єдине ціле. Це близнюки-брати. Тут відокремити одне від іншого неможливо».

Так, слід визнати, що поки серйозної, потужної альтернативи Партії Регіонів у її «одвічній» області немає. Поки головний опонент регіоналів на Донбасі — це розчарування людей. Але ключове слово тут «поки». Саме на Донбасі, як свідчить соціологія, відбувається найбільша в Україні соціальна диференціація — найбільший розрив між тими, хто задоволений життям, і тими, хто не задоволений ним категорично. Це невдоволення поки пасивне. Але події в Костянтинівці дуже добре демонструють, що всьому буває межа...

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ