Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

Як зачепитися за «павутинку»...

Геннадій ДРУЗЕНКО: «Європейська інтеграція не є чарівною паличкою, але у нас з’явився шанс побудувати більш пристойне суспільство»
15 жовтня, 2013 - 20:16
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Політика щодо євроасоціації нинішньої владної команди на чолі з Віктором Януковичем змушує багатьох переглядати свої погляди щодо Президента. В цьому контексті історик Володимир В’ятрович порушив цікаву тему у «Фейсбуці»: «Чи варта Європа Януковича?» — запитання, на яке доведеться відповісти українцям». Головний редактор «Дня» Лариса Івшина відповіла: «Все частіше звучать такі запитання: потрібна чесна розмова. Плануємо круглий стіл у «Дні»?». Реакція була позитивною. Отже, учора в «Дні» відбулася дуже змістовна розмова на тему «Євроасоціація — виклик самим собі» з експертами Михайлом Басарабом, Володимиром В’ятровичем, Геннадієм Друзенком, Вікторією Подгорною. Подробиці круглого столу читайте у найближчих номерах. А деякі цікаві думки вже зараз:

•  Володимир В’ЯТРОВИЧ, історик:  «Безумовно, підписання Угоди про асоціацію буде перемогою для України, але як історик можу сказати, що історія показує: українці не вміють користуватися своїми перемогами. Читай — від давнього 1648-го, читай — від ближнього 1991-го чи навіть 2004-го року. Це — один із головних уроків для українців — навчитися скористатися своєю перемогою».

•  Вікторія ПОДГОРНА, політолог: «Наразі ніякого європейського вибору з боку опозиції я не бачу. Я за ними спостерігаю, багато років працювала всередині цього середовища, тому мушу констатувати, що там не розуміють чи, скоріше, не хочуть розуміти елементарного — сила опозиції полягає у вмінні працювати із суспільством».

•  Геннадій ДРУЗЕНКО, правник та публіцист: «Європейська інтеграція не є чарівною паличкою, але у нас з’явився шанс, за який можна зачепитися, як за павутинку, і піднятися у більш пристойне суспільство. Наш електорат мислить категоріями «люблю — не люблю». Але ми повинні, відвести в сторону всі емоційні уподобання, бо Янукович за короткий час дійсно зробив те, про що вже 15 років говорили інші президенти».

•  Михайло БАСАРАБ, політолог: «Вибір щодо Євросоюзу відбувся з жорстко прагматичних міркувань. Однак наші політики не були готові до такого повороту подій. Вони розраховували, що Янукович більш прогнозований. Тому за нинішніх обставин опозиція демонструє певну незграбність, причому у різних питаннях. Загалом, ситуація дуже неоднозначна: треба багато працювати і усвідомлювати, що перемога ще не в кишені»...

Іван КАПСАМУН, «День»
Газета: 
Рубрика: