Одна із ознак мистецтва - це його нестримний вплив на розвинений інтелект.
Микола Хвильовий, український прозаїк, поет, публіцист

Яка ж пісня без баяна і яке свято без феєрверку?

19 липня, 1997 - 00:00

Наруга над прапорами іноземних держав для привернення до себе уваги громадськості стає "доброю" традицією УНА-УНСО.

"Продегустувавши" це задоволення у Верховній Раді України з російським прапором і, не отримавши ані найменшого стягнення, радикальні націоналісти впевнено пішли вперед. Ще лишень наприкінці червня у Львові активісти УНА-УНСО публічно палили прапори Польщі та Росії, а вже за місяць аналогічна акція, за їхніми словами, відбудеться в Ужгороді. Цього разу вирішено "посилити крутизну", збільшивши кількість прапорів і "додати" феєрверки. Один з лідерів УНА-УНСО Ігор Мазур у інтерв'ю агенції "Інтерфакс-Україна" заявив, що буде спалено, зокрема, "опудала та прапори тих організацій та країн, котрі ще не спалювалися в Україні".

Львівська прокуратура порушила кримінальну справу з інциденту з прапорами у Львові, але керівництво УНА-УНСО переконане, що справа захрясне. "У нас суди ще не навчилися вести політичні справи", - сказав І. Мазур.

Керівництво УНА-УНСО розцінює справу як "політичну", на що має право, гарантоване Конституцією. Однак на подібну "нестандартну" манеру висловлення політичних емоцій, напевно, можна було поглянути і з медичної точки зору.

Чи скоро надійдуть нові ініціативи? За словами Мазура, УНА-УНСО вже вимагає від "уряду та народу Польщі" сплатити за роботу шахтарів Волинського басейну, "котрі постраждали від демпінгу польського вугілля". Можна очікувати найближчим часом, що УНА-УНСО вимагатиме, наприклад, сплатити гроші київським взуттьовикам, котрі постраждали від італійського взуття, і донецьким кондитерам, "убитим" турецьким печивом.

Є ще одна перевірена методика - всім нам, разом з нашим урядом почати добре працювати і отримувати зарплату. Але це - лише пропозиція. Але можна і веселитися, влаштовувати феєрверки і палити прапори. Дякувати Богу, Конституція нас захищає.

Наталя ДЯЧЕНКО, "День"
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ