Вдосконалюватися - значить змінюватися, бути досконалим - означає змінюватися часто
Вінстон Черчилль, державний діяч Великої Британії, письменник, найбільше відомий як прем'єр-міністр цієї країни у роки Другої світової війни, лауреат Нобелівської премії з літератури 1953

Заклик нашої газети та Ольги Герасим’юк почуто <BR>АКЦІЯ «Дня»: «ПОДАРУЙ КНИГУ!»

28 вересня, 2002 - 00:00

Вчора ми розповіли про трагедію, що спіткала бібліотеку у Чорнухах на Полтавщині — місці, що має сакральне значення для України, адже тут народився один з національних геніїв: Григорій Сковорода («День» № 175 від 27 вересня). Згоріла місцева бібліотека, що мала 50 тисяч книг. Туди приходили, щоб мати бодай якийсь зв’язок зі світом, відчувати себе причетними до його простору та мудрості. І якщо великого земляка «світ ловив та не спіймав», то у книгах таки можна було багато чого «наловити». Тепер люди, на жаль, позбавлені цієї можливості. Але сподіваємося, що тимчасово — на це направлена нова акція «Дня» під назвою «Подаруй книгу!».

Дізнавшись про лихо, редакція зробила перший внесок у майбутній фонд: ми подарували відроджуваній бібліотеці книги «Україна Inсognita», видані у серії «Бібліотека газети «День» (За загальною редакцією Лариси Івшиної). До речі, у ній, серед іншого, є матеріал і про Г. Сковороду за авторством нашого постійного дописувача, професора Сергія Кримського. Напередодні всеукраїнського Дня бібліотек «День» разом з Ольгою Герасим’юк запропонував своїм читачам узяти участь у всенародній добрій справі. Щойно інформація про біду була оприлюднена, як почали відгукуватися інші небайдужі. Так, директор київського видавництва «Факт» Леонід Фінкельштейн уже передав до редакції 46 книг — новітні видання, що охоплюють найрізноманітнішу тематику. Львівська «Кальварія» також одразу зголосилася допомогти книгозбірні: редактор Петро Мацкевич каже, що має понад 60 найменувань, а загалом передає близько 100 книг — все, що наразі видавництво має «під рукою» у столиці. Ми щиро дякуємо людям, які відгукнулися...

Отже, справу розпочато. Ми звертаємося до всіх, хто має можливість допомогти: подаруйте книгу! Імена благодійників будуть надруковані у газеті «День», хоча й не це має бути стимулом до дії. Але ми вважаємо своїм обов’язком опублікувати їх. Разом ми зможемо зробити цю невеличку, але таку важливу справу.

Повторюємо координати, за якими можна надсилати поміч: «День» — (044) 414-91-26 (відділ культури; Київ, вул. Маршала Тимошенка 2л); Ольга Герасим’юк — (044) 490-76-70 (Київ, Мельникова 42, канал «1+1»); бібліотека імені Сковороди — Полтавська область, смт Чорнухи, вул. Леніна 30, відділ культури райдержадміністрації. Також існує розрахунковий рахунок, на який можна переказати грошову допомогу: р/р 25424200371 Полтава-банк Чорнухи МФО 331489 код 02229988. Редакція «Дня» ще раз дякує тим, хто вже відгукнувся, та сподівається неодмінно подякувати тим, хто ще захоче зробити це.

Ігор ОСТРОВСЬКИЙ, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments