Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе.
Олесь Гончар, український письменник

«Золотий» бокс

Збірна України виграла чемпіонат світу в загальнокомандному заліку та зібрала рекордну кількість нагород
11 жовтня, 2011 - 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

З 22 по 9 жовтня в Баку (Азербайджан) відбувався чемпіонат світу з боксу, який завершився для України тріумфом: наша збірна здобула чотири золоті медалі та одну срібну (друга сходинка в Куби — (2-1-0), а третя — в азербайджанців (1-1-0)). Спортивними героями стали спортсмени Олександр Усик, Василь Ломаченко, Євген Хитров, Тарас Шелестюк, які здобули «золото», та Денис Берінчик зі «сріблом». Для світового спорту такий загальнокомандний результат — це прецедент: ще жодна команда ні на яких світових змаганнях ніколи не виборювала стільки «золота». А попередній рекорд, 1974 року, установили кубинці: тоді вони виграли на змаганнях три золоті медалі. До слова, на чемпіонаті світу в Баку брали участь 570 спортсменів із 130 країн світу. Тож із нагоди спортивного тріумфу України в Києві вчора відбулася прес-конференція.

— Наші результати з кожним роком покращуються: на цих змаганнях в Азербайджані наша збірна завоювала шість ліцензій, а 2009 року в Мілані, коли ми посіли четверте загальнокомандне місце, завоювали чотири ліцензії, — сказав голова Державної служби у справах сім’ї, молоді і спорту Україні Равіль Сафіулін.

— До нас телефонують зі всього світу, вітають... Але перемога, яка нам дісталася, — це дуже важка праця дружнього колективу, який працює зараз, як один кулак. Це і працьовиті й талановиті хлопці, і самовіддані тренери, це і лікарі, і масажисти, і керівництво федерації, це і наші спонсори, і державна допомога, — сказав віце-президент Федерації боксу України Ігор Гайдамак.

Керівництво Федерації боксу України (ФБУ) найперше завдячує державному фінансуванню, яке не зменшилося цього року й дало можливість працювати в заданому раніше ритмі. На думку голови ФБУ Володимира Прудивуса, також їхній організації допомагають багато друзів особистими коштами.

— Ми ще трішки посвяткуємо й будемо працювати. До Олімпійських ігор ми тренуватимемося у 11 — 20 разів сильніше, — обіцяє головний тренер української збірної з боксу Дмитро Сосновський і тут же наголошує, що боксерам збірної потрібно створити умови для спокійної підготовки. А в українських реаліях це означає дати можливість не думати про побутові потреби і проблеми.

— Хлопці — сімейні, є діти. Тому в мене до держави є прохання підтримати їх, адже хлопці винаймають квартири, хтось живе у гуртожитку. Щоб команда трималася, щоб боксери спокійно тренувалися й ми змогли добре виступити на Олімпійських іграх — а моїм вихованцям під силу завоювати й олімпійські медалі — потрібно, щоб вони не думали про побут. Тоді ми спільно зможемо принести результат, — сказав Дмитро Сосновський. Підтримав тренера й голова ФБУ Володимир Прудивус, який наголосив, що якщо у хлопців не буде мотивації, то вони можуть і покинути країну (пропозиції вже надходять з-за кордону). Але представники влади не змусили на себе довго чекати: Равіль Сафіулін запевнив, що він уже говорив на цю тему із впливовими чиновниками — від керівників областей до Миколи Азарова.

Щодо самих чемпіонів, то вони висловлюють велику вдячність своїй команді: тренерам, медичним працівникам, керівництво боксу України, один одному та українцям — за підтримку під час нелегких змагань в Баку.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ