Жодна держава не зможе зробити Україну українською. Лише самоорганізовані українці поза державними структурами зможуть це зробити. І я впевнений, що це станеться!
Джеймс Мейс, американський історик, дослідник Голодомору в Україні, журналіст, редактор англомовного видання газети "День"

«Золотий лелека» — шанс для молодих авторів чи для дитячого книжкового ринку

17 жовтня, 2007 - 00:00

Незважаючи на те, що в Україні за останні роки з’явилася чимала кількість видавництв (в основному приватних), проблема української сучасної тиражної книжки досі лишається актуальною. Насамперед це стосується дитячої книги. Таким чином, для вирішення проблеми нестачі якісної літератури для дітей на книжковому ринку на початку цього року був заснований літературний конкурс на кращі твори для дітей молодшого дошкільного віку «Золотий лелека». Нагадаємо, що ініціатором його стало київське видавництво «Грані-Т».

Унікальність конкурсу полягає у тому, що в нашій країні до сьогодні ще не проводилося жодної подібної акції. І спрямована вона, в першу чергу, на підтримку ще молодих та невідомих авторів. Адже, як запевняє шеф-редактор видавництва «Грані-Т» Діана Клочко, у нас дуже багато невідомих талановитих людей, які пишуть казки, оповідання, повісті для діток. «Якщо до цього правильно та відповідально підходити, то скоро ніша якісної дитячої літератури може бути заповнена. Ще нас дуже порадувало те, що проблеми з написанням творів українською мовою практично не існує. Адже приходять твори з Криму та зі Сходу, які жодним чином не поступаються у правильності написання київським авторам. Навпаки, в деяких випадках літературність та безпомилковість казок кримських авторів просто дивувала», — каже Діана.

До речі, вчора на прес-конференції, присвяченій літературному конкурсу, директор Департаменту видавничої справи Державного комітету телебачення та радіомовлення України Валентина Бабилюлько нагадала нам сумну статистику. Сьогодні на кожного жителя України припадає всього 1,2 книжки. «Це не той показник, що може забезпечити дітей якісною українською книгою», — каже пані Бабилюлько. Хоча, згідно з показниками Книжкової палати України, за вісім місяців 2007 року випуск української книги зріс на 120 відсотків порівняно з відповідним періодом минулого року. «Такі цифри не можуть не радувати. До того ж, ми нещодавно повернулися із Франкуфуртського книжкового ярмарку, на якому Україна представляла понад тисячу видань за 2006—2007 роки. Варто зазначити, що одна третя нашого виставкового стенду займала дитяча література, яка справила дуже хороше враження на організаторів ярмарку. Як наслідок, у 2012 році Україна — почесний гість на Франкуфуртському книжковому ярмарку. У Москві дві українські книги зайняли призові місця у номінації «Книга — дітям». А саме: це книжка «Ніч перед різдвом» видавництва «А-ба-ба- га-ла-ма-га» та «Три казочки у в’язочку» видавництва «Грані-Т». Та, незважаючи на всі ці успіхи, про покращання ситуації на книжковому ринку ми можемо поки що лише говорити», — розповідає Валентина.

Попри те, що конкурс триває порівняно недовго, організатори вже отримали понад триста рукописів з різних регіонів України. Журі очолює керівник прес-служби Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Микола Гриценко, а входять до нього такі відомі письменники, як Марія Матіос, Марина та Сергій Дяченки, Василь Довжик, Ганна Чубач, літературознавці Олекса Негребецький, Анатолій Ткаченко, Емілія Огар, Галина Родіна, оглядач Національної телекомпанії України Алла Мігай, заступник Міністерства культури та туризму України Ольга Бенч та директор Департаменту видавничої справи та преси Державного комітету телебачення та радіомовлення України Валентина Бабилюлько.

Нагадаємо, що прийом рукописів триває до 31 грудня. Всього наступного року планується видрукувати до 10 книжок переможців «Золотого лелеки» та презентувати їх на Львівському форумі видавців.

Ірина КОНОНЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: