Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

«Приходили, щоб обдумати»

XVIII Міжнародна фотовиставка «Дня» стала наймасштабнішою експозицією для Ізмаїла
1 серпня, 2017 - 17:42
ФОТО ВАЛЕНТИНА ТОРБИ / «День»

Київ, Суми, Дніпро, Прилуки, Слов’янськ, Маріуполь, Луцьк, Львів, Ізмаїл — такий «маршрут» уже подолала XVIII Міжнародна фотовиставка «Дня», залишивши, за відгуками відвідувачів, глибокий слід у їхніх душах і великий матеріал для роздумів про сучасне і майбутнє нашої країни.

В Ізмаїльській картинній галереї обласного центру естетичного виховання наша фотовиставка була трохи більше двох тижнів, але вона стала для жителів краю подією.

«Виставка була зрозуміла абсолютно всім людям, які приходили до нас, — як зрілим, так і зовсім юним. Відвідувачі приходили і затримувалися подовгу. Тобто не приходили просто тому, що почули про неї, є резонанс і треба «відзначитися». Ні, приходили саме для того, щоб обдумати. Приходили прямо групами. Хтось звертався до наукових співробітників і оглядав експозицію з невеликими екскурсіями», — розповідає «Дню» директор Ізмаїльської картинної галереї обласного центру естетичного виховання Ірина ФЕДОРОВА (до речі, саме ця галерея, за словами директорки, по кількості виставок на рік займає перше місце по Україні). «Були іноземні гості — туристи з Німеччини і Швейцарії. Дуже важливо, що люди з інших країн також змогли побачити й оцінити сьогоднішній день України, — продовжує Ірина Ігорівна. — Тож вважаю, що місію виконано. Також хочу відзначити високий мистецький рівень виставки. Треба віддати належне тим, хто відбирав ці фото, які склали широкий спектр того, чим ми сьогодні живемо: багато і позитиву, і певних сумних моментів. Але з цієї «веселки» і складається наше життя».

«ЛОЗА ЖИТТЯ» / ФОТО СЕРГІЯ ГУДАКА

«В Ізмаїлі це була перша така масштабна виставка, не пригадаю, щоб раніше всі три зали галереї були задіяні на одну експозицію. Такого формату роботи в нас теж не виставлялися. Дійсно, це зліпок року життя країни, найбільш критичних та значущих подій, — говорить «Дню» викладач Ізмаїльського державного гуманітарного університету Валерій ПЕЙКОВ. — І ті, хто хотів побачити і зрозуміти життя країни, змогли це зробити. Але, на жаль, у нас в Ізмаїлі ще багато людей, які ще не готові таке сприймати, вони не живуть життям країни... Але всі, хто відвідав, відзначили, що це дуже достойна, ґрунтовно і солідно підготовлена виставка».

Науковий співробітник Ізмаїльської картинної галереї обласного центру естетичного виховання Тетяна ЛІПСЬКА розповідає, що багато відвідувачів не просто оглядали роботи, а обговорювали їх між собою і зі співробітниками закладу. Були й ті, хто постійно читає «День» і бачили окремі з робіт саме в газеті. «Взагалі людей цікавлять фото з різних міст України і багатьом дуже сподобалася підбірка світлин — переможців попередніх років, — відзначає Тетяна Анатоліївна. — Тож, можливо, доречним було б робити і ретроспективні покази. Людей цікавлять і ці старіші фото».

«Виставка була своєчасною та дуже актуальною. Вона викликала чималий інтерес мешканців нашого міста і регіону. Ми спілкувалися з тими, хто відвідав експозицію, а серед них були навіть жителі Закарпаття та німецькі туристи, і чули багато позитивних відгуків щодо якості цих знімків і їхньої смислової наповненості, — каже Анастасія КАПЛІЄНКО, кореспондент Ізмаїльського телебачення, котре висвітлювало життя фотовиставки «Дня» в місті. — Світлини дуже різнопланові, показують багато і яскравих, радісних моментів, і не минають гірких. І це дуже добре, коли, так би мовити, не фільтрується все погане, що має місце в нашому житті. І радість, і горе, і сум поряд. Дуже багато позитивних відгуків глядачів і щодо того, що знімки — вихоплені з життя. Як-от діти, які дмухають на квіточку, або бабусі, які не соромляться сміятися... Це заслуга і майстерність фотографів».

Анастасія також наголошує на важливості «патріотичної лінії» експозиції для Бессарабії. «Дуже часто ми інформаційно певною мірою відсторонені від подій в решті України, і цей вакуум треба заповнювати. Саме завдяки подібним виставкам, тому, що певною мірою столиця йде назустріч провінції, цей діалог дуже ефективний. Задля того, щоб у столиці не було якихось стереотипів про наш регіон, щоб у місцевих мешканців також була повніша картина щодо того, що відбувається навколо, такі виставки дуже своєчасні», — підсумовує кореспондентка.

«...Сказати, що захід удався, — не сказати нічого. Виставка стала зустріччю українців з українцями незалежно від того, де вони знаходяться. Їх тут об’єднала фотографія, що незримо торкнулася їхніх душ», — написав про подію у місцевій газеті «Співбесідник Ізмаїла» журналіст Руслан Карабаджак.

Які роботи найбільше сподобалися жителям південного краю? Перше місце — у знімка «Лоза життя» ужгородця Сергія Гудака, друге — у щемкої світлини «Наодинці з другом» Анастасія Іванової з Одещини, третє отримало «Серце Карпат» киянина Євгена Малолєтки.

Наші співрозмовники висловлювали сподівання на подальші акції «Дня» в Ізмаїлі. А вони можливі завдяки взаємним зусиллям. Редакція дякує за сприяння в організації Днів нашого видання Ізмаїльській картинній галереї, Ізмаїльському державному гуманітарному університету та членам благодійної організації «Коло». Завдяки останнім, шкільні бібліотеки міста та району отримали в подарунок книжки «Україна Incognita. Топ-25», а міські бібліотеки Ізмаїла — книжки «Сестра моя, Софія...».

 

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments