Мисляча і працююча людина є мірою всього. Це величезне планетне явище.
Володимир Вернадський, науковець і філософ, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, вчення про біосферу, ноосферу, космізм

«Тільки газеті «День» сьогодні цікаві люди...»

Дні нашого видання в Дніпрі розширюють коло друзів
28 лютого, 2019 - 19:05

«День» розширює коло друзів. Під час нещодавнього візиту до Дніпра з нагоди відкриття ХХ Фотовиставки нашого видання головний редактор Лариса Івшина і команда «Дня» відвідали з дружнім візитом один із найпрестижніших навчальних закладів міста.

ВІЗИТ ДО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ АЛЬФРЕДА НОБЕЛЯ

Університет імені Альфреда Нобеля — вищий навчальний заклад недержавної форми власності, який готує фахівців з економіки, менеджменту, підприємництва, психології, лінгвістики і права за європейськими стандартами. Минулого 2018 року він відзначив своє 25-річчя. Ім’я Альфреда Нобеля було присуджено університету 2010-го за значний внесок у розвиток та поширення Нобелівського руху в Україні й за її межами. Цей університет — сучасний виш європейського типу, в якому навчаються орієнтовно чотири тисячі студентів з України й майже 200 іноземних студентів із більш ніж 30 країн світу. Його освітні програми мають не лише національну державну, а й численні міжнародні акредитації. У виші створено всі умови для здобуття сучасної європейської освіти: від змісту навчання, взаємовідносин між викладачами і студентами — до технічного обладнання аудиторій та комфортабельних гуртожитків. Ще 2010 року в університеті було розпочато першу англомовну програму підготовки бакалаврів із міжнародної економіки. Ця програма пройшла процедуру валідації в Університеті Уельсу (Великобританія). Як наслідок, українські студенти, а також іноземці мають змогу отримати британський диплом з міжнародного менеджменту. На сьогодні уже кілька десятків випускників мають такі дипломи. На базі вишу проводяться міжнародні Нобелівські конгреси, які з 2008 року відбуваються раз на два роки. Їхніми учасниками були відомі науковці, політичні та громадські діячі з усього світу. Це і лауреати Нобелівської премії Джозеф Стігліц (США) та Маріо Варгас Льйоса (Перу — Іспанія), багаторічний глава родини Нобелів професор Мікаел Нобель (Швеція), відомі дипломати і науковці країни та світу.

Цього разу до Університету імені Альфреда Нобеля завітала команда журналістів із всеукраїнської газети «День» на чолі з головним редактором Ларисою Івшиною. Привітав їх засновник і президент вишу, відомий учений, професор Борис Іванович Холод. Зустріч з ним команди «Дня» та фотографування відбулися на березі Дніпра, в меморіально-парковому комплексі «Планета Альфреда Нобеля», поруч з меморіальним символом та єдиним в Україні пам’ятником Альфреду Нобелю.

Під час екскурсії університетом журналісти «Дня» відвідали галерею почесних професорів, нещодавно оновлену територію Міжнародної школи бізнесу IBS, пройшли сучасно відремонтованими холами, аудиторіями, коридорами та сходами до Зали Нобелівських лауреатів з економіки, де традиційно відбуваються визначні події, міжнародні конгреси, проходять зустрічі з абітурієнтами й інші значущі події. Відбулося й дружнє спілкування команди «Дня» з гостинним керівництвом вишу. Журналістам розповіли про досягнення та проблеми, а також перспективи розвитку вищої освіти в Україні. Розмова йшла і про конкретну співпрацю між Університетом імені Альфреда Нобеля та газетою «День», яка, до речі, вже неодноразово висвітлювала на своїх сторінках визначні події в житті цього зразкового вишу. Керівництво університету, в якому навчається багато іноземців, мріє про продовження реалізації студентської ініціативи щодо поширення в Україні та світі Міжнародного дня Єднання студентів країн Європи, Азії, Африки і Латинської Америки, який вперше тут відбувся 10 травня 2018 року.

«Я дуже радий такій можливості — вітати команду «Дня» в нашому університеті! Ми давно чекали на цю подію. Серед багатьох видань в Україні, в Європі й світі, які ми читаємо, не знаємо іншої такої газети, як «День», щоб вона цікавилася, перш за все, життям людини... Ви розумієте: йдеться не про державу чи суспільство — бо ж ми знаємо, що це зовсім інша річ... У вас щоденна цікавість до людей. Тільки газеті «День» сьогодні цікаві люди, живі люди. І ми це читаємо з великим задоволенням — і щодня очікуємо на нові зустрічі!» — відзначив засновник і президент Університету імені Альфреда Нобеля, професор Борис ХОЛОД. Як виявилось, у керівників вишу та редакції «Дня» чимало спільних друзів і багато в чому збігається бачення та розуміння проблем, які сьогодні є в Україні. Можливо, вони будуть партнерами у проведенні масштабного студентського конкурсу, який допоможе очима молоді побачити новітній етап історії рідної України.

«Знаєте, впіймала себе на думці, що дедалі краще почуваю себе у Дніпрі. Фантастичні співрозмовники, учасники діалогу — розумні, глибокі запитання. Вражаюча динаміка присутності молоді: студенти спеціальностей — прикладна лінгвістика, китайська філологія... багато обнімалися. Ну, і по всій дорозі від Києва — в рази більше живої української мови!.. На самій виставці — аншлаг! Високий медійний інтерес, а наш «Маршрут №1» сприйняли з великою вдячністю. Одним словом — всі молодці, всім — спасибі! Хоч програма була дуже насиченою, рада, що вдалося побувати у давнього знайомого Бориса Івановича Холода і побачити результати праці людини, яка відважно мріє і діє, і створила неординарний приватний Університет імені Альфреда Нобеля», — написала у «Фейсбуці», повернувшись із Дніпра, головний редактор Лариса ІВШИНА.

«МИ ВЖЕ РОЗІСЛАЛИ «AVE...» ПО ВСІХ ФІЛІЯХ»

Тим часом книга «AVE. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського», представлена у Дніпрі під час відкриття фотовиставки головним редактором нашої газети, стає доступною для масового читача. Завдяки міській владі вона надходить в усі бібліотеки міста. Як розповідає директор Дніпровської центральної міської бібліотеки Лариса САВРАН, 35 екземплярів книг «AVE...» відтепер належатимуть до фондів як головної бібліотеки міста, так і її районних філій. Видання про гетьмана Скоропадського через шкільний методичний центр також потрапить в усі шкільні бібліотеки Дніпра. «На мою думку, це дуже цікаве та корисне видання, — каже Лариса Василівна. — Книга висвітлює закриті колись для багатьох, маловідомі сторінки історії України. Для мене було дуже цікаво почитати про діяльність Павла Скоропадського, його оточення, хто був за незалежність України і хто проти, хто зраджував гетьмана. Загалом, автори правильно пишуть: те, що відбувалося тоді, можна перенести й на сучасність. Можна навіть передбачити, що трапиться в Україні далі. Тобто це дуже корисна книга, яку варто всім почитати. Ми її вже розіслали по всіх філіях — хай люди читають. Думаю, що ця книжка зацікавить насамперед тих, хто любить історію України. Це не лише студентська молодь чи школярі, які збираються поступати на гуманітарні факультети. У нас публічна бібліотека і тому є багато читачів середнього та похилого віку. Для них ця книга, безумовно, теж буде цікавою. А наше завдання полягає в тому, щоб популяризувати таку історичну літературу, якомога ширше інформувати про неї наших читачів. І ми будемо це робити в міру наших можливостей».

«У ВИХІДНІ ПОВЕРНУСЬ СЮДИ РАЗОМ З ДРУЗЯМИ. ТРЕБА ВСЕ УВАЖНО ЩЕ РАЗ ПЕРЕГЛЯНУТИ, ОБМІНЯТИСЬ ДУМКАМИ»

Дніпряни також продовжують знайомитися з фотовиставкою газети «День», яка до 14 березня експонується в Музеї українського живопису. «Ми гуляли містом і дізналися, що в музеї проходить така фотовиставка. Вирішили зайти — і не пошкодували. Фотороботи дуже сильні та емоційні, хоч серед них є багато сумних. Але одночасно вони й життєствердні. Завдяки цим світлинам ми бачимо, як змінювалося наше життя за останні двадцять років. Багато чого було не дуже приємного, навіть почалася війна — і це наша сувора реальність. Мені подобається, що фотографії показують життя наших героїв на фронті, а також непросте життя людей у Донбасі. Це дуже важливо, щоб наші громадяни не забували про подвиг українських бійців. Треба щодня про це нагадувати й нагадувати», — каже мешканка Дніпра Ірина КАЛЬЯНОВА.

«Я ще не все подивився, але деякі фото просто «проймають». Це навіть несподівано якось, я би так сказав. Я був на різних фотовиставках, але ця така сильна й емоційна! Гадаю, що у вихідні повернусь сюди разом з друзями. Треба все уважно ще раз переглянути, обмінятись думками. Про цю фотовиставку я прочитав в інтернеті, також був у «Літературному музеї Придніпров’я», і там мені теж сказали, що є така виставка, рекомендували побувати на ній. Вважаю, що вона того варта. Справді, дуже цікаво, деякі фото просто вражаючі», — ділиться Володимир МИХАЙЛОВ, голова краєзнавчої організації «Коло».

У книзі відгуків дніпряни також залишають не менш емоційні записи. «Фантастичні роботи, гарні знімки — все те, що неодмінно зацікавить будь-кого. Ось і ми не оминули увагою ваше запрошення. Ми вражені талановитими фотографіями, бажаємо творчих успіхів, натхнення й любові! Коментар залишили Байцун Дар’я і Ворона Анастасія», — пишуть двоє дівчат. «Спасибі за професіоналізм і патріотизм! Дякуємо за виставку! Ми вас любимо!» — такий відгук залишили учні середньої школи № 94.

Нагадаємо, побачити унікальні знімки в Музеї українського живопису (площа Троїцька, 5А, 2-й поверх) і віддати свій голос за найкращу світлину всі охочі зможуть до 14 березня. Час роботи — з 10.00 до 18.00, вхід вільний.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро. Фото Юрія СТЕФАНЯКА і надані Університетом імені Альфреда Нобеля
Газета: