Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

Лекція топ-експерта для «літньошколярів»

«Тільки скоординована реакція коаліції західних країн і України зможе протистояти агресії Росії», — Ігор СМЕШКО
12 липня, 2018 - 20:05

Під час зустрічі студентів Літньої школи журналістики «Дня» з колишнім головою Служби безпеки України Ігорем Смешком склалося враження, що ми знаходимося в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського. З топ-експертом з питань безпеки «літньошколярі» обговорили  питання національної безпеки, протидії російській агресії, курс України в НАТО...

За словами пана Ігоря, проголошення наших намірів замало, бо потрібні системні та конкретні кроки. «Україні потрібно виконувати свою домашню роботу: підсилювати економіку, військову складову, політико-дипломатичну, інформаційну складові, і тоді до нас звернулися б шановні колеги з НАТО та Євросоюзу і сказали б — давайте збільшимо територію прогнозованих, успішних, демократичних держав світу. Тільки скоординована реакція коаліції західних країн і України зможе протистояти агресії Росії», — відзначив гість.

Детальніше інтерв’ю читайте в наступних номерах «Дня».

ВРАЖЕННЯ

«ДЕТАЛЬНИЙ АНАЛІЗ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНІ»

Владислава ШЕВЧЕНКО, Національний університет «Києво-Могилянська академія»:

— Ігор Смешко вразив мене детальним аналізом ситуації в Україні, яку треба розбирати не з часів 2014-го року, а набагато раніше. Зазираючи в історію, треба усвідомити, що Росія ніколи не була нам братом або навіть другом. «Незважаючи на те, що Росія часто говорить про братерські стосунки з Україною. У Росії нема друзів, окрім армії та флоту. Вона розуміє лише силу. Саме ми взяли активну участь в розбудові цієї імперії...

Вплинути на сьогоднішню Росію можна, тільки якщо вона буде мати справу з відповідною державою, яка буде мати консолідовану силу не меншу, ніж російська», — зауважив Ігор Смешко. Кожному українцю слід запам’ятати ці слова. Дуже важливо відчути себе громадянином незалежної України. Я впевнена, що завдяки розмові з людьми такого високого інтелектуального рівня, як Ігор Смешко, кожен українець позбудеться викривленої радянської системи координат.

«ІГОР СМЕШКО ЗАКЦЕНТУВАВ УВАГУ НА ПРОБЛЕМІ «ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ»

Андріана БIЛА, Київський національний університет імені Тараса Шевченка:

— Ігор Смешко влучно підмітив, що «Україна — останній романтик Європи», адже досі шукає друзів, особливо коли йдеться про стратегічно важливі питання. Пан Ігор обґрунтовав свої тези історичними фактами і наголосив, що аби розуміти Росію, треба добре знати її історію.

Ігор Смешко закцентував увагу на проблемі «політичної культури», а точніше повної її відсутності. Політики своїми некомпетентними діями створюють для України образ прохача із простягнутою рукою. Треба ж зробити так, аби НАТО та ЄС самі «захотіли приєднати нас до себе». У світових організацій є свій «дрес-код», тому треба дбати про свій імідж та репутацію.

Христина САВЧУК, Київський національний університет імені Тараса Шевченка:

– Ігор Смешко розповів про особливості міжнародної політики України й акцентував на необхідності інформаційної безпеки. Найбільш запам’яталися його слова: «У жодних країн немає безкорисливих друзів. Україна не виняток», які відображають сучасну дійсність. Україна має робити певні кроки назустріч задля отримання підтримки від держав-лідерів. Але перед цим необхідно утвердитися в очах тих, чия допомога нам потрібна. Від високого рівня довіри залежить не лише успішний розвиток суспільства, а й підтримка країни на світовій арені.

Також Ігор Смешко, що важливо, зробив екскурс в історію помилок незалежної України. А кульмінаційним штрихом стала стурбованість сучасним станом гуманітарного напрямку розвитку країни.

Якщо узагальнити, то оцінка фахівця дозволила побачити загальну картину ситуації у країні, але водночас і торкнутися кожної точки  різних векторів.

Літня школа журналістики відбувається за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні

Юлія ДОВГАЙЧУК, Дар’я ЧИЖ, Літня школа журналістики «Дня»-2018. Фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments