Високо піднімаються ті дерева, у яких глибоке коріння.
Фредерік Містраль, провансальський поет і лексикограф, лауреат Нобелівської премії з літератури 1904 року

«Польща підтримує членство України в ЄС і НАТО»

Літньошколярки «Дня» зустрілися з послом Польщі в Україні Яном Пєклом
20 липня, 2018 - 15:15
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Під час розмови обговорили найперше актуальні питання зовнішньої політики: саміт НАТО, зустріч Трампа та Путіна, саміт Україна-ЄС. Ян Пєкло наголосив, що «Польща критикує Росію за агресію на сході України та анексію Криму» і запевнив, що наші країни «будуть й надалі співпрацювати, адже ми – сусіди».

Гострі заяви польських політиків, які стосуються драматичних подій спільної історії, посол пояснив наближенням виборів. Водночас Ян Пєкло зазначив, що «Україна – стратегічний партнер НАТО». Позиція дипломата в історичних суперечках чітка – потрібно поважати усіх жертв, а найважливішим для нас має бути майбутнє.

У контексті подій на сході України гість розкритикував Мінські домовленості, він вважає, що «Мінськ не працює. Треба придумати новий формат». Також пан посол згадав і про Північний потік-2. Він запевнив, що «Польща старається вплинути на цей процес, але це важко, бо у проекті зацікавлена Німеччина».

ВРАЖЕННЯ

«БЕЗПЕКА УКРАЇНИ Є БЕЗПЕКОЮ ПОЛЬЩІ»

Андріана БІЛА, Київський національний університет імені Тараса Шевченка:

– Пан посол висловив тверезе розуміння, що безпека України є безпекою Польщі. Польща буде стратегічним партнером. «Сусіди є сусіди», – відзначив Ян Пєкло. Щодо історичних каменів спотикання, точніше випадів з боку польського уряду, дипломат заспокоїв, мовляв, усе зміниться з часом: «У вас будуть вибори і у нас будуть вибори». Ян Пєкло просив звернути увагу на те, що брудні «загравання» з боку Росії стосуються і Польщі також. «Це важкий час і для вас і для нас», – підкреслив дипломат. Пан Ян згадав часи, коли різноголосся між Україною, Польщею та Литвою призвели до того, що Росія взяла реванш. Пан посол розповів про культурну співпрацю та дав низку порад, головна з яких – дивитися на світ різносторонньо. «І в цьому найбільшим подарунком є безвізовий режим», – наостанок додав Ян Пєкло.

«ІСТОРИЧНО-КУЛЬТУРНА ПАМ’ЯТЬ ПОВИННА СТОЯТИ НА ПЕРШОМУ МІСЦІ»

Соломія НІКОЛАЄВИЧ, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки:

– Зв'язки між народами України та Польщі завжди були досить суперечливими, причому взаємно. У свідомості старшого покоління ми часто виглядали ворогами. Проте сучасні свідомі громадяни і тієї, й іншої держави чітко бачать наше спільне щасливе майбутнє. Це підтвердив наш сьогоднішній гість, посол Польщі в Україні, Ян Пєкло. Більше того, ми маємо надто цінну річ, котру повинні захищати від руйнації, – це наше історичне культурне надбання, яке, за словами посла, потребує згуртованого порятунку і розвитку. Незважаючи на все, історично-культурна пам'ять повинна стояти у нас на першому місці, бо це те, що ми повинні поважати та зберігати, це те, що не зникає, це те, що дійсно вічне.

«Я ЗАМИСЛИЛАСЯ НАД ВИВЧЕННЯМ ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ»

Евеліна КОТЛЯРОВА, Київський національний університет імені Тараса Шевченка:

– Після зустрічі з послом Польщі в Україні я замислилася над вивченням польської мови. Ян Пєкло, крім рис, притаманних усім дипломатам, має ще й вроджену харизму. Говорив ніби про серйозні речі, але мені усю зустріч хотілося по-доброму усміхнутися. Мабуть, це через польський акцент і слова притаманні тільки його мові. Говорили як завжди про актуальне: зустріч Путіна і Трампа, саміт НАТО, проблемні моменти українсько-польських відносин. Посол назвав Україну стратегічним партнером України і постійно зводив усю дискусію до позитиву: «Перейду на пенсію, напишу книгу про Україну», – сказав пан Пєкло, коли розмова зайшла за його прозу та поезію.

Літня школа журналістики проходить за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні

Ірина ЛАДИКА, Літня школа журналістики «Дня»-2018, фото Руслана КАНЮКИ, «День»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments