Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

«Треба повертатись до формату Будапештського меморандуму»

Голова громадського руху «Сила права» Андрій СЕНЧЕНКО став гостем Літньої школи журналістики «Дня»
24 липня, 2018 - 19:44

Як повернути окуповані території? Це питання стало головним під час зустрічі учасників Літньої школи журналістики «Дня» з головою громадського правозахисного руху «Сила права» Андрієм Сенченком. За словами гостя, необхідно прийняти нові закони – «Про прощення», «Про перехідний період», про які детально розповів наш гість. А також запропонувати альтернативний нинішнім – «норманському формату» та Мінським домовленостям – формат Будапештського меморандуму.

«Будапештський формат – це єдиний формат, в якому Україні належить право формувати порядок денний, - каже Андрій Сенченко. – У нас, окрім держави-агресора –Російської Федерації, є дві інші країни, які є гарантами і підписантами. Це США і Великобританія. Нам треба вимагати, щоб ці країни сіли разом з нами за стіл переговорів. У такому складі ми повинні узгодити план тиску на Путіна, аби прагнути миру. Наприклад, ембарго на покупку російської нафти. Така втрата для Росії означатиме неможливість утримання своєї ядерної зброї. Треба повертатись до Будапештського меморандуму і зробити його майданчиком політичного та економічного тиску».

Детальніше в наступних номерах «Дня».

ВРАЖЕННЯ

«УКРАЇНЦІ ХОЧУТЬ ПОВЕРНЕННЯ ОКУПОВАНИХ ТА АНЕКСОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ»

Ірина ЛАДИКА, Львівський національний університет імені Івана Франка:

- Андрій Сенченко – чітко розклав нам по поличках особливості та умови Закону «Про прощення». Цікавими були роздуми гостя про перехідний період на Донбасі та в Криму, його тривалість, правила відновлення мирного життя. Українці хочуть повернення окупованих та анексованих територій, але за яким механізмом? Якщо повернення почнеться завтра, то чи готові ми до нього? Про що варто пам’ятати? Це складні запитання, на які немає однозначної відповіді, але Андрій Сенченко показав власну візію розвитку подій.

«НАВІВ НЕ ЛИШЕ ФАКТИ, А Й ПІДТВЕРДИВ ЇХ ПРИКЛАДАМИ З ЖИТТЯ»

Христина САВЧУК, Київський національний університет імені Тараса Шевченка:

- Андрій Віленович провів надзвичайно захопливу лекцію, неабияк зацікавивши літньошколярок. Ми дізналися про специфіку роботи всеукраїнського громадського руху «Сила права», який безкоштовно надає правову допомогу «кожній людині, яка постраждала від збройної агресії РФ проти України». Андрій Сенченко обґрунтував причини, внаслідок яких ні українська влада, ні українське суспільство не готові до повернення територій Криму та Донбасу, і що потрібно зробити для цього. Лектор пояснив чому законопроекти про заборону колабораціонізму – чергова спроба обдурити громадян. Андрій Віленович пояснив принципи функціонування Закону «Про Прощення», який викликав резонанс з боку російських ЗМІ та абсолютну байдужість українських. Пан Андрій навів не лише факти, а й підтвердив їх прикладами з життя, що сприяло кращому засвоєнню корисної інформації.

Літня школа журналістики відбувається за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні

Юлія ДОВГАЙЧУК, Літня школа журналістики «Дня»-2018. Фото Руслана КАНЮКИ, «День»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments