Мова — це форма нашого життя, життя культурного й національного, це форма нашого організовування. Мова — душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб…
Іван Огієнко, український вчений, митрополит, політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Три поради від Барбори Маронкової

Перша зустріч учасників Літньої школи журналістики «Дня» відбулася з директором Центру інформації та документації НАТО в Україні
4 липня, 2018 - 11:56

Літня школа журналістики «Дня»-2018 стартувала суперпотужно. Студентки з самого ранку 3 липня занурилися у світ міжнародної політики – під час зустрічі з Барборою Маронковою, директором Центру інформації та документації НАТО в Україні. Розмова із спікером була змістовною, конструктивною та мала просвітницький характер щодо євроатлантичної інтеграції України.

Пані Барбора розповіла коротку історію Альянсу, зазначивши, що вона працює в цьому військово-політичному блоці з 2006 року. Зауважила спікер і виклики, які стоять перед організацією та пояснила слухачам двотрековий підхід НАТО до Росії, що незаконно анексувала Крим і продовжує агресію на сході України, – це сильне стримування, оборона та змістовний діалог. Такою є політика НАТО щодо України. Крім того, окремі члени НАТО та ЄС ввели санкції. Все це спрямоване на те, аби повернути Росію у міжнародне правове поле.

Крім того, пані Барбора розповіла про очікування від Саміту НАТО, зокрема участі України у цій зустрічі 11-12 липня у Брюсселі в новій штаб-квартирі Альянсу. Розповіла, чому Україна так довго торує шлях до членства і зазначила, що нинішня влада проявляє більшу відданість цій меті: ухвалила закон про нацбезпеку і планує внести правки до Конституції.

Барбора Маронкова привітала учасниць ЛШЖ та дала особисті настанови. Відзначила, що Центр інформації та документації НАТО в Україні підтримує інтелектуальні ініціативи всеукраїнської газети «День» вже кілька років: «Причина дуже проста: ми вважаємо та віримо, що створення зв'язків між громадянським суспільством, засобами масової інформації та такими організаціями, як наші, є дуже важливим, оскільки нам потрібна ваша підтримка, нам потрібна підтримка громадськості». Наприкінці зустрічі школярі також висловили вдячність Центру інформації та документації НАТО в Україні та подарували Барборі Маронковій корпоративний сувенір.

ВРАЖЕННЯ

Дар`я ЧИЖ, Київський університет імені Бориса Грінченка:

– Зустріч з Барборою Маронковою, людиною з чіткою позицією та власним поглядом, дуже вплинула на світогляд майбутніх журналістів. Відчувалося: пані Барбора – людина дії. Директор центру інформації та документації НАТО в України дала три свої поради майбутнім журналістам. По-перше, вона наголосила на тому, що ми повинні будувати дружні стосунки з нашими партнерами, зокрема з урядом та міністерствами, до яких будемо причетні. По-друге, при зверненні до організації НАТО журналісти повинні усвідомлювати особливості цієї організації і попри дедлайни не вимагати миттєвої інформації та відповідей на питання. І останнє, але не менш важливе – це важливість перевірки інформації журналістами. Я думаю, ці чіткі пункти обов’язково допоможуть у нашій майбутній професійній діяльності.

Ольга КРИСА, Львівський національний університет імені Івана Франка:

– Окрім історії створення НАТО, його функціонування та основної місії ми ще обговорили з пані Маронковою сучасні проблеми та виклики, які постають перед цією не лише військовою, але й політичною організацією та пошуки компромісів у їхньому вирішенні. Безперечно, зачепили тему можливості членства України в НАТО, виклики та завдання, які стоять перед усіма українцями. А наприкінці ще й отримали поради для журналістів.

Більш детально про зустріч з Барборою Маронковою читайте в наступних випусках "Дня".

Літня школа журналістики проходить за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні

Яна Хром'як, Літня школа журналістики «Дня»-2018