Гідність держави зрештою залежить від гідності особистостей, які її створюють.
Джон Стюарт Мілль, британський філософ, політичний економіст XIX століття

Три поради від Барбори Маронкової

Перша зустріч учасників Літньої школи журналістики «Дня» відбулася з директором Центру інформації та документації НАТО в Україні
4 липня, 2018 - 11:56

Літня школа журналістики «Дня»-2018 стартувала суперпотужно. Студентки з самого ранку 3 липня занурилися у світ міжнародної політики – під час зустрічі з Барборою Маронковою, директором Центру інформації та документації НАТО в Україні. Розмова із спікером була змістовною, конструктивною та мала просвітницький характер щодо євроатлантичної інтеграції України.

Пані Барбора розповіла коротку історію Альянсу, зазначивши, що вона працює в цьому військово-політичному блоці з 2006 року. Зауважила спікер і виклики, які стоять перед організацією та пояснила слухачам двотрековий підхід НАТО до Росії, що незаконно анексувала Крим і продовжує агресію на сході України, – це сильне стримування, оборона та змістовний діалог. Такою є політика НАТО щодо України. Крім того, окремі члени НАТО та ЄС ввели санкції. Все це спрямоване на те, аби повернути Росію у міжнародне правове поле.

Крім того, пані Барбора розповіла про очікування від Саміту НАТО, зокрема участі України у цій зустрічі 11-12 липня у Брюсселі в новій штаб-квартирі Альянсу. Розповіла, чому Україна так довго торує шлях до членства і зазначила, що нинішня влада проявляє більшу відданість цій меті: ухвалила закон про нацбезпеку і планує внести правки до Конституції.

Барбора Маронкова привітала учасниць ЛШЖ та дала особисті настанови. Відзначила, що Центр інформації та документації НАТО в Україні підтримує інтелектуальні ініціативи всеукраїнської газети «День» вже кілька років: «Причина дуже проста: ми вважаємо та віримо, що створення зв'язків між громадянським суспільством, засобами масової інформації та такими організаціями, як наші, є дуже важливим, оскільки нам потрібна ваша підтримка, нам потрібна підтримка громадськості». Наприкінці зустрічі школярі також висловили вдячність Центру інформації та документації НАТО в Україні та подарували Барборі Маронковій корпоративний сувенір.

ВРАЖЕННЯ

Дар`я ЧИЖ, Київський університет імені Бориса Грінченка:

– Зустріч з Барборою Маронковою, людиною з чіткою позицією та власним поглядом, дуже вплинула на світогляд майбутніх журналістів. Відчувалося: пані Барбора – людина дії. Директор центру інформації та документації НАТО в України дала три свої поради майбутнім журналістам. По-перше, вона наголосила на тому, що ми повинні будувати дружні стосунки з нашими партнерами, зокрема з урядом та міністерствами, до яких будемо причетні. По-друге, при зверненні до організації НАТО журналісти повинні усвідомлювати особливості цієї організації і попри дедлайни не вимагати миттєвої інформації та відповідей на питання. І останнє, але не менш важливе – це важливість перевірки інформації журналістами. Я думаю, ці чіткі пункти обов’язково допоможуть у нашій майбутній професійній діяльності.

Ольга КРИСА, Львівський національний університет імені Івана Франка:

– Окрім історії створення НАТО, його функціонування та основної місії ми ще обговорили з пані Маронковою сучасні проблеми та виклики, які постають перед цією не лише військовою, але й політичною організацією та пошуки компромісів у їхньому вирішенні. Безперечно, зачепили тему можливості членства України в НАТО, виклики та завдання, які стоять перед усіма українцями. А наприкінці ще й отримали поради для журналістів.

Більш детально про зустріч з Барборою Маронковою читайте в наступних випусках "Дня".

Літня школа журналістики проходить за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні

Яна Хром'як, Літня школа журналістики «Дня»-2018

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ