Корінь демократії в активності громадян, а запорука - в забезпеченні прав людини.
Зеновій Красівський, поет, письменник, громадський та політичний діяч, політв’язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи

«Війну на Донбасі Україна має виграти»

Посол Марі ЙОВАНОВИЧ закликала українську владу продовжувати реформи, щоб бути сильним партнером США
20 липня, 2017 - 19:15

До зустрічі з послом США Марі Йованович літньошколярі газети «День» підійшли з усією відповідальністю, адже можливість зустрітись віч-на-віч із послом найважливішого партнера України на Заході випадає не часто. Зустріч пройшла у дуже теплій атмосфері, незважаючи на велику кількість питань, в тому числі гострих. На питання про важливість розслідування резонансних справ посол заявила: «Вбивства і замахи мають бути розслідувані.

У кожній країні є справи, які захоплюють уяву. Ми не маємо права забувати про справи Шеремета або Гонгадзе. Треба продовжувати ставити питання, підвищувати обізнаність, писати про це статті».

Студенти порушили низку важливих і актуальних тем, зокрема про неефективність Мінських домовленостей, і коли варто очікувати на реальне вирішення конфлікту на Донбасі. Пані Йованович зацитувала Держсекретаря Рекса Тіллерсона, який сказав: «США зацікавлені у скорішому вирішенні конфлікту на Донбасі». І вона додала, що покладається на досвід новопризначенного спецпредставника з питань України, посла Курта Уолкера.

На питання стосовно надання Україні ПДЧ посол США сказала: «У НАТО дуже міцні відносини з Україною. Я думаю, що візит Генсека НАТО Єнса Столтенберга зі своєю командою був величезною можливістю для країн-членів НАТО більше дізнатися про ситуацію в Україні й обговорити всі питання».

Серед інших питань, які цікавили студентів ЛШЖ-2017: енергетична безпека та співробітництво, запровадження нового пакета санкцій проти Росії, американські інвестиції, зустріч Трампа з Путіним. Повне інтерв’ю читайте в наступних номерах газети «День».

«ПАНІ ПОСОЛ ПРОДЕМОНСТРУВАЛА ВЕЛИКЕ ЗАЦІКАВЛЕННЯ ДО УКРАЇНИ»

Марія НИТКА, Львівський національний університет ім.ІI.Франка:

— Посол Марі Йованович продемонструвала велике зацікавлення до України. Йшла мова про вступ до НАТО, війну на сході та становище України на міжнародній арені. Пані Йованович зазначила, що робота журналістів полягає в тому, щоб порушувати важливі суспільні питання, особливо питання історичної пам’яті. Посол окреслила важливість перемоги України на сході, і для нас було дуже важливо почути її думку. Розмова для мене в якійсь мірі розставила крапки над «і». Дуже приємно, що людина такого рівня знайшла час для розмови з літньошколярами.     

«ВІДПОВІДІ БУЛИ ДУЖЕ ОПОСЕРЕДКОВАНИМИ І ТАКТОВНИМИ»

Олександр САВЧЕНКО, Старший Лейтенант Збройних Сил України:

- Під час зустрічі з послом США Марі Йованович було обговорено багато важливих питань починаючи з відновлення територіальної цілісності і закінчуючи перспективою співпраці США і України в сфері енергетики. Важливо розуміти, що посол – це не месія, який може викласти детальний план по вирішенню будь-якої проблеми, тому відповіді були дуже опосередкованими, а тому не дали прямі відповіді на більшість «болючих» для українців запитань.

Літня школа журналістики-2017 відбувається за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Антон СЕСТРІЦИН, Університет Карлтон (Оттава). Фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments