Я — для того, щоб голос мого народу достойно вів свою партію в багатоголосому хорі світової культури.
Олекса Тихий, український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи

«Європа може поставити Росію на коліна... за 45 днів»

Президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар став третім лектором Літньої школи журналістики «Дня»
4 липня, 2018 - 18:36

Вдумливий і широкий погляд президента Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайла ГОНЧАРА на події енергетичного ринку України та світу помітно відрізняють його від інших експертів. Саме пану Михайлу належить фраза: «У Брюсселі вибухнула «бомба», але ніхто її не помітив». Так експерт ще у 2015 році прокоментував закриття розслідування зловживання «Газпрому» на європейському ринку, яке здійснювалося ще з 2011 року, а 25 травня — російський газовий монополіст вийшов сухим із води».

Сьогодні Михайло Гончар разом з колегами з Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» веде активну боротьбу проти будівництва «Північного потоку-2», бо переконаний — це не бізнес-проект, це — зброя у гібридній війні.

До речі, Гончар зауважив, що Європа — при бажанні — має всі шанси швидко зупинити наступальні дії Кремля.

«Я європейським колегам неодноразово казав, шо Ви зможете поставити Росію на коліна за 45 днів. І це вам дорого не коштуватиме. В країнах ЄС з часів нафтової кризи 1973 року були запроваджені стратегічні запаси ененргоресурсів. Кожна країна ЄС має 90-денний недоторканний запас нафтопродуктів. Уже на 45 день відтоді, коли Європа припинить купувати у Росії нафту, тамтешній нафтовидобуток зупиниться — через переповнення», — пояснив Гончар.

Про те, чому ЄС не користується цим інструментом? Як перемогти Росію у гібридній війні та успіхи України та НАК «Нафтогаз» на шляху до енергетичної незалежності — читайте незабаром на сторінках «Дня».

Анастасія КОРОЛЬ, Донецький національний університет ім. Василя Cтуса:

— Зустріч з Михайлом Гончаром це чудова нагода знайти відповіді на складні питання. Після цієї розмови розумієш, що найцінніший ресурс — це енергія. А війни, що ведуться за панування над цією енергією найнебезпечніші. Проте прогнози пана Михайла внесли трохи оптимізму. Україна має сили і можливості залишити радіус енергетичного впливу Росії, стати самодостатньою і навіть чистішою та екологічнішою.

Ірина ЛАДИКА, Львівський національний університет ім. Івана Франка:

— Протягом спілкування з Михайлом Гончаром мені вдалося глибше розібратися у сфері енергобезпеки. Особливо цікавою є тема будівництва «Північного потоку-2». Михайло Гончар — чудовий спікер, який доступно пояснює складні та незрозумілі, на перший, погляд речі.

Літня школа журналістики відбувається за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Дар’я ЧИЖ, Ірина ПІЦЬ, Літня школа журналістики «Дня»-2018. Фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments