Найщасливіша людина та, яка дарує щастя найбільшому числу людей
Дені Дідро, французький філософ та енциклопедист епохи Просвітництва

«Європа може поставити Росію на коліна... за 45 днів»

Президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар став третім лектором Літньої школи журналістики «Дня»
4 липня, 2018 - 18:36

Вдумливий і широкий погляд президента Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайла ГОНЧАРА на події енергетичного ринку України та світу помітно відрізняють його від інших експертів. Саме пану Михайлу належить фраза: «У Брюсселі вибухнула «бомба», але ніхто її не помітив». Так експерт ще у 2015 році прокоментував закриття розслідування зловживання «Газпрому» на європейському ринку, яке здійснювалося ще з 2011 року, а 25 травня — російський газовий монополіст вийшов сухим із води».

Сьогодні Михайло Гончар разом з колегами з Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» веде активну боротьбу проти будівництва «Північного потоку-2», бо переконаний — це не бізнес-проект, це — зброя у гібридній війні.

До речі, Гончар зауважив, що Європа — при бажанні — має всі шанси швидко зупинити наступальні дії Кремля.

«Я європейським колегам неодноразово казав, шо Ви зможете поставити Росію на коліна за 45 днів. І це вам дорого не коштуватиме. В країнах ЄС з часів нафтової кризи 1973 року були запроваджені стратегічні запаси ененргоресурсів. Кожна країна ЄС має 90-денний недоторканний запас нафтопродуктів. Уже на 45 день відтоді, коли Європа припинить купувати у Росії нафту, тамтешній нафтовидобуток зупиниться — через переповнення», — пояснив Гончар.

Про те, чому ЄС не користується цим інструментом? Як перемогти Росію у гібридній війні та успіхи України та НАК «Нафтогаз» на шляху до енергетичної незалежності — читайте незабаром на сторінках «Дня».

Анастасія КОРОЛЬ, Донецький національний університет ім. Василя Cтуса:

— Зустріч з Михайлом Гончаром це чудова нагода знайти відповіді на складні питання. Після цієї розмови розумієш, що найцінніший ресурс — це енергія. А війни, що ведуться за панування над цією енергією найнебезпечніші. Проте прогнози пана Михайла внесли трохи оптимізму. Україна має сили і можливості залишити радіус енергетичного впливу Росії, стати самодостатньою і навіть чистішою та екологічнішою.

Ірина ЛАДИКА, Львівський національний університет ім. Івана Франка:

— Протягом спілкування з Михайлом Гончаром мені вдалося глибше розібратися у сфері енергобезпеки. Особливо цікавою є тема будівництва «Північного потоку-2». Михайло Гончар — чудовий спікер, який доступно пояснює складні та незрозумілі, на перший, погляд речі.

Літня школа журналістики відбувається за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Дар’я ЧИЖ, Ірина ПІЦЬ, Літня школа журналістики «Дня»-2018. Фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments