Хто пожертвував свободою заради безпеки, не заслуговує ні на свободу, ні на безпеку.
Бенджамін Франклін, американський учений-фізик, державний діяч, дипломат і публіцист.

2,2 млрд гривень — на зарплати вчителям

Завдяки цьому місцева влада зможе виплачувати повні надбавки та премії
12 лютого, 2020 - 18:52

Вперше виплата коштів педагогам буде здійснюватися із розрахунку реальної кількості учнів, а не за торішніми даними. Це рішення було прийнято в середу, 12 лютого, під час засідання Кабміну, повідомляє пресслужба МОН (https://mon.gov.ua/).

«Зараз ми вперше за чотири роки при розрахунку кількості коштів на зарплати вчителів врахували дані не минулого, а цього навчального року. Оскільки у формулу, за якою розраховується заробітна плата, закладається показник наповнюваності класу, ці дані суттєво впливають на формування бюджету. Гроші, які ми зараз «докинули» на місця, не вплинуть на ставку чи обов’язкові виплати. Однак вони дозволять місцевій владі платити повну надбавку за престижність та премії», — зазначила міністр освіти і науки Ганна НОВОСАД.

Вона додає, що завдяки цим коштам бюджети міст обласного значення збільшаться на 933,6 млн, районні бюджети збільшаться на 588,4 млн, а бюджети об’єднаних територіальних громад — на 712,3 млн. «Хочу наголосити, що це рішення ніяк не вплине на вчителів, яким міська влада й до цього виплачувала всі надбавки та премії. До таких міст, наприклад, належить Київ. Разом з тим, ми маємо намір змінити підхід до виплати зарплат учителям, збільшивши базову ставку. Я переконана, що це зробить професію вчителя більш захищеною і створить запобіжники для місцевої влади, яка часто маніпулює надбавками серед працівників-бюджетників», — зазначила очільниця освітнього відомства.

Газета: 
Рубрика: