Мова росте елементарно, разом з душею народу
Іван Франко, видатний український письменник, поет, публіцист

«27 років Незалежності: Аналіз і Прогноз»

В редакції відбувся вже шостий круглий стіл з тих, які ми в «Дні» — без зайвої скромності — вважаємо «приводом для загальнонаціональної дискусії»
20 серпня, 2018 - 18:41
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Перший під назвою «Спроба дорослої розмови» відбувся «до крові» в грудні 2013 року («День» від 20 грудня 2013  року). Другий — після жертв і втечі Януковича — «Альтернативний діалог» («День» від 23 січня 2014 року). Третій — на початку березня 2014 року, тема: «Майдан як очищення ще триває». І четвертий — напередодні парламентських виборів — 26 вересня 2014 року під назвою «Шанс. На еволюцію чи «консервацію»?». П’ятий — «Причини поразки людей Майдану і перемоги «людей сцени Майдану» відбувся в листопаді минулого року.

«Ми робимо ці круглі столи тому, що бачимо як частину нашого не лише журналістського, а й громадянського обов’язку, сформувати правильний дискурс, показати його суспільству. І це вже обов’язок суспільства — почути людей, які подають їм сигнали», — пояснила головний редактор газети «День» Лариса ІВШИНА.

Звичайно, хотілось би бачити більшими результати наших старань. Ми так багато бились під час і після другого Майдану, щоб були укладені «політичні союзи», але, на жаль, як бачимо, поки що безуспішно. Хоча... є один позитивний «промо-ролик» для наших круглих столів. Ми часто жартуємо в редакції, один союз таки утворився: журналіст «Дня» Алла ДУБРОВИК і громадський діяч Руслан РОХОВ познайомились під час першого круглого столу в «Дні», одружились і народили двох дітей.

Учора ми запросили до редакції, крім Руслана, ще одного «резидента» наших круглих столів — голову політради політичної партії «Сила Людей» Олександра Солонтая та «новачка», організація якого вже встигла поставити на вуха країну, співініціатора ГО «АвтоЄвроСила» Андрія ЩЕРБИНУ, бо, як каже сам Андрій, люди на них вже не дивляться просто як на «бляхерів», а закликають їх іти в... політику.

Повний текст розмови, за традицією, читайте незабаром на шпальтах «Дня». А тут даємо короткі цитати учасників.

Олександр СОЛОНТАЙ, голова політради політичної партії «Сила Людей»:

— З точки зору будівництва держави українська нація відбулася. Зараз стоїть питання — в яких межах буде Україна, в якій державній конструкції. Те, що держава відбудеться, — це також факт, виросло не просто нове покоління в незалежній Україні, а вже це покоління народило нових людей, частина з яких піде в середню школу. Я постійно спілкуюся з молоддю, вони зовсім по-іншому все сприймають, ніж люди, народжені в Радянському Союзі. Єдине, наразі бракує наступного етапу після Євромайдану, коли наявні «здорові сили» в бізнесі, громадському секторі, серед справжніх політичних партій, стали б частиною державного управління. 

Руслан РОХОВ, голова правління ГО «Агенція з питань стратегічних комунікацій та розвитку «Спільні Зусилля»

— У нас поки немає політичної нації, тому що політична нація — це тоді, коли є бачення майбутнього і що потрібно для цього зробити. А найголовніше — люди не чекають, а докладають зусиль для досягнення мети, більше того, є тривала взаємодія між собою, тобто діє суспільна угода. За 27 років незалежності ми поки на це не спромоглися. І коли кажуть сьогодні, що ми не повторимо долю УНР, це занадто оптимістично. Якщо ми дамо можливість «п’ятій колоні» прорости і зробити реванш, то цілком можливо, що ми повернемося в лоно Росії. Щоб так не сталося, має сформуватися політична нація. Після Євромайдану прогрес є, але ми поки не досягли цього. 

Андрій ЩЕРБИНА, співініціатор ГО «АвтоЄворСила»

— Ми об’їздили різні регіони нашої країни, спілкувалися з різними людьми. Відчувається велике розчарування в політиках, в їхніх обіцянках, які не виконуються. Спочатку нам люди також казали, що ви звичайні політикани, які хочуть добратися до «корита». Але з часом ситуація змінилася. Чому? Тому що політики  — говорять, а ми — робимо. І коли громада бачить результат, вона зовсім по-іншому ставиться до нас. Люди приходять і змушують нас стати політиками.

Підготувала Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments