У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

29 порушень на 220 мільйонів

У МОЗ завершили ревізію Одеського національного медичного університету
11 жовтня, 2018 - 12:11
ФОТО WIKIPEDIA.ORG

Якщо точніше, згадані порушення на 220 мільйонів гривень стосуються екс-ректора ОНМУ Валерія Запорожана. Торік університет отримав майже 335 мільйонів гривень на закупівлю обладнання і, зазначають у Міністерстві охорони здоров’я, левова частина коштів пішла на устаткування для кафедри акушерства та гінекології №1, де за сумісництвом працював звільнений ректор. Апаратура використовувалась не для навчання, а для надання платних медичних послуг. Як коментують у міністерстві, необхідність видатків на це обладнання не обумовлена характером освітньої діяльності вишу. Ще 800 тисяч гривень МОЗ зарахувало як такі, що використані за нецільовим призначенням.

Нагадаємо, перевірка дотримання статуту й умов контракту екс-ректором ОНМУ Валерієм Запорожаном тривала з 13 липня до 27 серпня 2018 року. Ще навесні міністерство визнало звіт ректора про його діяльність незадовільним, після чого вирішили провести власну ревізію. Валерій Запорожан блокував роботу комісії та оскаржував у судах накази МОЗ про роботу комісії. Врешті-решт, міністерство розірвало з ним контракт. 

«Зафіксували загалом 29 порушень, що стосуються восьми-дев’яти пунктів контракту, і всі вони серйозні, — розповідає Дмитро РОГОВСЬКИЙ, член комісії від місцевої громади та очільник громадської спілки «Консультативна рада з дотримання законодавства». — Як громадський активіст я виявив невиконання одразу двох указів Президента. По-перше, щодо дотримання статусу національного університету, коли предмети мають викладатися українською мовою. Інший указ стосується впровадження інклюзії, до 2 червня цього року мали бути затверджені відповідальні за це особи, цього немає. Найбільше, звісно, економічних порушень. У гуртожитках зареєстровано 3200 місць, проживає 1200 осіб, а офіційно записано, що місць немає взагалі. Стан гуртожитків — просто жахливий. Те саме стосується навчальних приміщень, аудиторії не бачили ремонту по 30 років. Є приміщення, де ремонту не було з 1984 року, тобто з часу заснування університету».

«Стоматологічні клініки також є навчальними кафедрами, які фінансуються із бюджету, гроші йдуть на придбання обладнання, інструментів тощо, — продовжує активіст. — Такі клініки також можуть надавати платні послуги певним категоріям громадян, це прописано у статуті. 2017 року було надано майже вісім тисяч безоплатних послуг і всього 500 платних. Але насправді, якщо ви прийдете в цю поліклініку, вас одразу без оформлення картки направлять до стоматолога за певну суму грошей. Ці кошти мали бути надбавкою до зарплати лікарів, але вони її не отримували».

Діяльність екс-ректора давно викликала запитання в одеської громади, люди нарікали на незаконну здачу в оренду навчальних корпусів і гуртожитків, закупівлю непотрібного обладнання тощо. Тепер МОЗ має доказову базу, з якою може звертатися до правоохоронних органів. Тільки от невідомо, де нині перебуває Валерій Запорожан. А його прихильники не пускають на робоче місце призначену МОЗ в. о. ректора Владлену Дубініну, натомість оголосили ректором Юрія Сухіна.

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments