Треба за всяку ціну обминати ...широкі, розкриті двері і шукати правдивої великої брами, над якою віють непідроблені, неперелицьовані прапори нашого духу
Олена Теліга, українська поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН

350 тисяч доларів для вишу-переселенця

Донецькому національному університету, який зараз працює у Вінниці, надійшла фінансова допомога на модернізацію
28 квітня, 2015 - 12:51

Кошти — 350 тисяч доларів США — надійдуть до вишу до кінця 2015 року. Надасть їх Міжнародний фонд «Відродження», який підтримав проект «Європейський розвиток Донецького національного університету», що має бути втілений протягом цього року. Мета проекту — відновлення та інноваційний розвиток ДонНУ у Вінниці. Це — перша така програма для університету, який переїхав із зони АТО.

Ініціатор проекту «Європейський розвиток Донецького національного університету» — громадська організація Інститут соціальних досліджень і політичного аналізу. Ідея виникла на початку 2015 року, два місяці її опрацьовували разом із представниками ДонНУ. Голова Інституту соціальних досліджень та політичного аналізу, генеральний менеджер проекту від ДонНУ Володимир КІПЕНЬ розповів про основні напрямки програми:

— По-перше, мається на увазі створення трьох комп’ютерних класів на базі хмарних технологій. Це допустить студентів і співробітників вишу до сучасних баз знань. По-друге, плануємо запуск лабораторії для фізичного, хімічного та біологічного факультетів, де будуть навчатися і проводити експерименти. Цей напрямок, сподіваюся, реалізуємо до вересня. Також хочемо створити програмно-апаратний комплекс для дистанційної освіти власних студентів і всіх охочих.

Ще один фундаментальний напрямок — забезпечення академічної мобільності викладачів і студентів ДонНУ. Створять лінгвістичну лабораторію з викладанням англійської — так покращимо мовну підготовку представників вишу. Також будемо підтримувати спільні з європейськими університетами проекти. Значну суму плануємо надати на студентське самоврядування та участь студентів у міжнародних конкурсах.

Інший напрямок скерований на проведення інформаційної кампанії, щоб приваблювати нових абітурієнтів. Також передбачено, що в університеті з’явиться студія, де робитимуть аудіо- та відеоматеріали про роботу університету. Таким чином, підвищимо імідж ДонНУ. Останній важливий пункт — створення цифрової бібліотеки. У цих напрямках і маємо розвиватися.

Сподіваюся, допомога від фонду «Відродження» — тільки старт, і наступного року буде продовження, інший проект із таким же фінансуванням, який підтримають коштами. Якщо ДонНУ повернеться в Донецьк, нове обладнання залишиться у Вінниці. Там може з’явитися потужна філія Донецького національного університету.

Отже, ДонНУ у Вінниці працює в нормальній робочій атмосфері, заняття тривають. Проблем вистачає, але такої невизначеності й розгубленості, які відчували восени, немає. Готується нова стратегія розвитку університету — колектив вишу незабаром її обговорить і, таким чином, розставить крапки над «і» щодо перспектив і завдань ДонНУ.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments