...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

Архітектура Дніпра – через смартфон і QR-дошки

На 16 старовинних будівлях з’явилась інформація про них шістьма мовами
28 листопада, 2017 - 11:52
БУДИНОК ПІДПРИЄМЦЯ ФРІДРІХА ТІССЕНА НА СТАРОКОЗАЦЬКІЙ ВУЛИЦІ / ФОТО НАДАНО АВТОРОМ

Історія Дніпра стала ближчою і зрозумілішою городянам і туристам. На 16 старовинних будівлях міста з’явилися таблички з QR-кодами, завдяки яким можна прочитати інформацію про кожну з них шістьма мовами:  українською, російською, англійською, іспанською, китайською і німецькою. Пізнавальний культурний проект було реалізовано з ініціативи Дніпровської міськради, КП «Агентство розвитку Дніпра» у співпраці з генконсульством ФРН. Співпраця двох країн у цій сфері невипадкова, оскільки німецька громада відіграла неабияку роль у розвитку дореволюційного Катеринослава. QR-гід було складено за німецькими «слідами» в історії міста, які збереглися у вигляді будівель, зведених за проектами німецьких архітекторів.

«Ми хочемо нагадати дніпрянам про старі зв’язки з Німеччиною. Ми розробили проект за участю істориків і міської влади. Зараз відібрали 16 об’єктів. Надалі на їхній базі плануємо створити масштабний проект про зв’язок Дніпра і Німеччини», — розповів генеральний консул ФРН Вольфганг Мьоссингер.

Представники мерії вважають, що подібні проекти були б цікаві й іншим країнам Європи. «У розвитку нашого міста брали активну участь представники найрізноманітніших національностей. У перспективі представники інших країн і національностей можуть показати свій «слід» у розвитку нашого міста. Скажімо, Бельгії, громадяни якої великою мірою сприяли індустріальному розвитку Катеринослава», — говорить директор КП «Агентство розвитку Дніпра» Володимир Панченко. Особливість QR-гіда полягає в тому, що будь-хто охочий може самостійно пройти за маршрутом і через електронний додаток до смартфона дізнатися детально про історію об’єктів, які цікавлять його. Додаток буде зручним і для зарубіжних гостей міста, оскільки розроблений кількома іноземними мовами. Для тих, хто не має смартфона, — короткий опис історичного об’єкта на самій дошці. Як зазначають у мерії, QR-дошки — антивандальні, виготовлені з небиткого матеріалу, що в нинішніх реаліях має значення. Як повідомив керівник Інституту історії Дніпра Олег Репан, для QR-дошок були розроблені оригінальні історичні довідки, які дають наочне уявлення як про історію будівель, побудованих за проектами відомих архітекторів, так і про людей, які мешкали в цих будинках. Багато які з цих будівель і нині є окрасою Дніпра та його «візитівками».

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ