Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Більше пралісів Карпат – під захистом ЮНЕСКО

Близько 5500 га унікальної природи включили до Списку Всесвітньої спадщини
11 липня, 2017 - 11:05
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

До 12 липня у Кракові (Польща) триватиме 41-ша сесія комітету Всесвітньої спадщини. Уже є хороші для України новини: як повідомили у Всесвітньому фонді природи (WWF) в Україні, букові праліси та старовікові ліси Карпат і Поділля включили до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це зробили за програмою розширення об’єкта «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини і реліктові букові ліси Німеччини». Тепер об’єкт має назву: «Незаймані букові ліси в Карпатах та інших регіонах Європи» і охоплює не три країни (Україну, Німеччину і Словаччину), а дванадцять — додані Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Іспанія, Італія, Румунія та Словенія.

На сайті ЮНЕСКО повідомляють, що до об’єкта внесли українські лісові масиви Ґорґани, Розточчя, Сатанівська Дача, Синевир — Дарвайка, Синевир — Квасовець, Синевир — Стримба, Синевир — Вільшани, Зачарований Край — Іршава і Зачарований Край — Великий Діл. Раніше до складу транскордонного об’єкта «Букові праліси» входили українські лісові масиви Чорногора, Уголька — Широкий Луг, Свидовець, Мараморош, Кузій — Трибушани, Стужиця — Ужок.

«Ми підготували й подали до ЮНЕСКО обґрунтування щодо включення додаткових близько 5500 га пралісів і старовікових лісів України в номінацію спадщини «Букові праліси Карпат та інших регіонів Європи», — цитують Богдана ПРОЦЯ із WWF в Україні в організації. — Включення цих унікальних лісових ділянок до Списку ЮНЕСКО дає надію на їхнє збереження для наступних поколінь, бо вони набувають високого охоронного статусу. Це додаткові 23% до існуючих 23 510 га. Але це лише незначна частина пралісів і старовікових лісів, що можуть отримати найвище міжнародне визнання. За нашими попередніми оцінками, території пралісів і старовікових лісів у Карпатах становлять майже 80 000 га, і це лише 4% території лісів. Їхній простір невпинно зменшується».

Нині захисники природи чекають, щоб Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат», який Верховна Рада ухвалила наприкінці травня. Тож хоча міжнародне визнання важливе і може допомогти у збереженні унікальної природи, українська влада теж має діяти заради її захисту.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ