Інколи здається, що історія нічого не вчить. Але це не так. Вона таки вчить — якщо в цієї вчительки життя НАВЧАЮТЬСЯ
Володимир Панченко, український літературний критик, літературознавець, письменник

«Брав участь у всіх найгарячіших операціях»

Командувач Десантно-Штурмових військ ЗСУ Михайло ЗАБРОДСЬКИЙ призначений командувачем сил АТО на Донбасі
9 листопада, 2017 - 19:04
ФОТО З САЙТА NV.UA

Речник Міністерства оборони з питань АТО Андрій Лисенко зазначив, що призначення пов’язане з плановою ротацією, повідомляє «Радіо Свобода». «Багато командувачів різних родів, об’єднань проходять службу на посаді командувача сил АТО деякий час», — сказав Лисенко. Він додав, що терміни ротації не розголошуються.

«Вітаю Михайла. Адже він особисто брав участь у всіх найгарячіших операціях на фронті. І саме під його керівництвом у серпні 2014 року відбувся найдовший у новітній воєнній історії рейд у тил ворога», — написав Президент Петро Порошенко на своїй сторінці у «Фейсбуці».

У квітні 2014 року під керівництвом полковника Забродського була відбита бойова техніка 25-ї окремої повітрянодесантної бригади, що була захоплена сепаратистами у місті Слов’янськ раніше.

У серпні 2014 року Забродському вручили звання Героя України «за здійснення визначного геройського вчинку в ході проведення АТО». У прес-службі Президента України Петра Порошенка зазначали, що підрозділам під керівництвом Забродського «вдалося у стислий термін, без втрат захопити та утримувати оперативно важливий пункт — гору Карачун».

Влітку 2014 року 95-та бригада під командуванням Забродського здійснила рейд у тил супротивника. За два тижні, виконуючи бойові завдання, бригада Забродського пройшла 470 км від Слов’янська до Маріуполя, потім вздовж російсько-українського кордону, і через Луганськ повернулася до Слов’янська. На думку американського експерта Філіпа Карбера (англ. Phillip A. Karber), це був найдовший рейд збройного формування у новітній історії.

У грудні 2014-го його призначили командувачем Високомобільних десантних військ, які в листопаді 2017 року перейменовують на Десантно-Штурмові війська.

У серпні 2015-го Президент України Петро Порошенко присвоїв Забродському звання генерал-майора України «на знак високої оцінки ратного подвигу Високомобільних десантних військ та їхнього командування».

Іван КАПСАМУН, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ