Корінь демократії в активності громадян, а запорука - в забезпеченні прав людини.
Зеновій Красівський, поет, письменник, громадський та політичний діяч, політв’язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи

Брудні ігри довкола ОХМАТДИТу

Уряд віддає контроль за добудовою нового корпусу приватній компанії «Альтіс-Констракшн». Але на яких підставах?
2 березня, 2016 - 19:31
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

ГО «Депутатський контроль» заявляє, що уряд та Міністерство охорони здоров’я готують тіньову приватизацію Національної дитячої спеціалізованої лікарні ОХМАТДИТ. За словами члена організації, нардепа Максима Полякова, 12 лютого на засіданні Кабміну пролунала пропозиція до МОЗ передати усю проектну документацію на добудову нового корпусу лікарні, якою володіє ДП «Укрмедпроектбуд», компанії «Альтіс-Констракшн». Саме ця фірма торік виграла тендер на завершення будівництва, але станом на 1 січня 2016 року жодного відношення до ОХМАТДИТу не мала: нового тендеру, де б вона знову виграла, МОЗ не проводило, стару угоду не подовжували. Тож на яких підставах уряд готовий передати контроль за важливим державним проектом приватному інвестору?

Щоб з’ясувати причини, «Депутатський контроль» звернувся із депутатськими запитами до уряду. Також активісти відправили заяви до правоохоронних органів — з вимогою провести відповідне розслідування. Нагадаємо, раніше група нардепів звинуватила ДП «Укрмедпроектбуд» у незаконному поверненні боргу попереднім генпідрядникам, пов’язаним з родиною Януковичів. Через це МОЗ звільнило директора підприємства Ірину Коваль. З початку року на будмайданчику нічого не зроблено.

«Складається враження, що комусь невигідно розвивати вітчизняну медицину. Натомість декому вигідно вивозити дітей на лікування за кордон, витрачати 150-200 тисяч євро на одну операцію, коли за ці ж гроші в Україні можна пролікувати кількох дітей, — вважає Олег Рижак, завідувач відділення трансплантації кісткового мозку НДСЛ «ОХМАТДИТ». — Неприємно, що почалися брудні ігри довкола нового корпусу. Наш центр має зайняти у ньому три поверхи — а сьогодні ми знаходимось у приміщенні, збудованому наприкінці 1930-х років. Наразі ми можемо робити до 30 трансплантацій на рік, а новий корпус дозволить збільшити цю кількість до ста. Взагалі потреба у таких втручаннях в Україні — 300 операцій».

Інна ЛИХОВИД, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments