Нащо слова? Ми діло несемо.
Олег Ольжич, український поет, археолог і політичний діяч

Чернігів запрошує водити... «Козу»

13 і 14 січня відбудеться четвертий фольклорний фестиваль
12 січня, 2017 - 11:45
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

У повсякденному житті ми часто використовуємо вирази, які мають насправді глибоке коріння. «О, диви, пішли Козу водити» — так часто й зараз говорять про чоловічі компанії, які вештаються від хати до хати в пошуках пригод. Насправді народна поліська традиція «водити різдвяну Козу» має глибоке культурне коріння. I вона повернулася в Україну.

«Коза» — зимовий фольклорний фестиваль, який вже вчетверте відбудеться на центральній площі стародавнього Чернігова. Час невипадково обраний напередодні Святого Василя — одного з трьох обов’язкових різдвяних свят, шанованих українцями. Важливо те, що організатори запрошують на фестиваль справжні автентичні колективи, які досліджують український фольклор та відроджують стародавні звичаї.

Цьогоріч «Козу» водитимуть фольклорні колективи: DJ Boochyaman (Київ), «Дивина» (Донецьк — Київ), «Сільська музика» (Рівне), «Витинанка» (Київ), «Мальви» (Носівський р-н Чернігівської обл.), «Баламути» (Київ), «Торбан» (Львів), Олексій Заєць та етногурт «Барвінок» (с. Фасова Київської обл.).

Ведуча фестивалю — музикант і фольклорист Юля Богуславка.

Глядачі побачать старовинні обряди водіння Кози та вертепи, виступи фольклорних колективів, почують традиційний хоровий спів і сучасні музичні варіації на новорічні й різдвяні теми.

Аліса АНТОНЕНКО
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments