Піднесім свій народ культурно, навчаймо його. Не тільки учитель може навчати, але може його навчати та виховувати і урядовець, вояк, промисловець чи інший.
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

Чеський концерн планує інвестувати в «Південмаш»

Орієнтовний запуск виробництва двигунів планується на кінець 2020 року
12 серпня, 2020 - 20:06
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Чеський концерн Witkowitz, який спеціалізується на виготовленні машинобудівного устаткування, планує інвестувати в український завод «Південмаш» понад 50 млн євро для створення на його базі нових виробничих потужностей. Про це повідомляється на офіційному сайті ПМЗ. Основним завданням співпраці є розвиток нових проектів з реконструкції залізничних дизельних двигунів і виробництва водневих двигунів. Орієнтовний запуск виробництва планується на кінець 2020 року. До цього часу буде створено три окремі виробничі зони: цех з ремонту колісних пар з обсягом інвестиції в 10 млн євро, цех з ремонту вагонів з обсягом до 2 млн євро і цех з ремонту локомотивів — до 10 млн євро. Окрім цього, планується формування торговельного майданчика авторизованого дилера концерну Witkowitz. Проект передбачає довгострокову співпрацю, в результаті якої будуть створені авторизовані сервісні центри з обслуговування локомотивів і дизельних двигунів, а також центр з капітального ремонту вагонів і колісних пар. У подальших планах — завод з виробництва устаткування для виготовлення водню і центр з переобладнання локомотивів. «Співпраця з Witkowitz — це ще один міжнародний проект для «Південмашу», який допоможе завантажити підприємство та задіяти його виробничий потенціал», — заявив голова Державного космічного агентства України Володимир Усов.

Співпраця з концерном WITKOWITZ повинна стати подальшим кроком на шляху пошуку нових можливостей завантажити виробництво, розширити географію виробничої кооперації та отримати доступ на нові для підприємства ринки, зауважив генеральний директор «Південмашу» Сергій Войт. «Ми щодня активно працюємо в цьому напрямку і не збираємося зупинятися. Ситуація із завантаженням виробництва ще далека від бажаної», — сказав він. Witkowitz — один з найпотужніших машинобудівних заводів Центральної Європи. Він був заснований у XIX сторіччі і сьогодні є всесвітньо відомим брендом з інноваційними технологічними рішеннями.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: