Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

Чому мовчить шкільний дзвоник?

У Стобихівці на Волині батьки знову не пустять дітей на навчання
31 серпня, 2018 - 10:38

Це багатодітне волинське село багато років вимагає будівництва нового приміщення школи, адже те, що є, розраховане всього на 90 учнів, а цього року до школи підуть 257. До речі, дітей віком до шести років у Стобихівці — понад 200. Куди їх посадити за кілька років, ніхто не відає.

Торік у селі вже не було ані свята Першого вересня, ані шкільних буднів мало не до кінця жовтня. Таким чином, не пускаючи дітей до школи, батьки хочуть привернути увагу до проблеми. Вони порахували, що з вересня минулого року вже 50 разів зверталися до різноманітних чиновників. Та останніх десять років їм лише обіцяють, але реально нічого не робиться.

Попередній голова Волинської ОДА Володимир Гунчик висловив думку, що батькам варто долучитись до будівництва школи, бо Стобихівка — село багате. Батьки створили благодійний фонд «Стобихівський пролісок» і зібрали 600 тисяч гривень. Готові були зібрати хоч мільйон, але оскільки з боку влади бракує дій, збір коштів припинили.

Новий голова ОДА Олександр Савченко побував у Стобихівці навесні. Тоді обіцяв закласти фундамент школи до вересня. Наразі ж на вимогу селян знову приїхав до них, привіз показати проект нової школи, повідомив, що її вартість здешевили і нині проект перебуває на експертизі в Києві. Після експертизи відбудеться тендер, і орієнтовно в листопаді фундамент таки закладуть. Але батьки вже перестали вірити будь-яким обіцянкам, очікують конкретних дій, тому з нового навчального року у стобихівській школі знову не буде навчання. На вимогу батьків директор школи віддав ключі від приміщення. Тому навіть учителі не зможуть прийти на свої робочі місця.

Варто відзначити, що є й інший варіант розв’язання проблеми. У сусідньому зі Стобихівкою селі Карасин є школа, розрахована на 400 учнів, де навчається заледве 200 дітей. Від села до села — кілька кілометрів, дітей зі Стобихівки міг би підвозити шкільний автобус. А тим часом у Стобихівці можна було б починати будівництво своєї школи, бо вона все одно потрібна. Але карасинський варіант і не розглядається. Пояснюють це тим, що тоді влада взагалі заморозить усякі розмови про школу у Стобихівці.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments