Високо піднімаються ті дерева, у яких глибоке коріння.
Фредерік Містраль, провансальський поет і лексикограф, лауреат Нобелівської премії з літератури 1904 року

Чому онкохворі без ліків?

Влада Києва звинувачує виробників у зриві тендеру, а «Центр протидії корупції» вказує на повернення старих тіньових схем
7 квітня, 2016 - 11:38
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Кошти на закупівлю ліків для пацієнтів з онкологією у міському бюджеті є, це — 20 мільйонів гривень. Тендер на придбання препаратів проводили 22 березня. Достатньо часу, щоб поповнити склади лікарень та уникнути дефіциту. Але виник високий ризик, що столичні онкохворі залишаться без життєво необхідних препаратів.

За версією Київської міської державної адміністрації, це відбулося через саботаж постачальників, оскільки у березневих торгах взяло участь лише двоє учасників. Як коментує заступник голови КМДА Микола Поворозник, із 12 позицій найменувань місто може закрити тільки дві, а з 20 мільйонів гривень витратити на закупку лише сім.

У громадській організації «Центр протидії корупції» називають іншу причину: бажання відновити старі корупційні схеми. Юрист організації Олена Щербан зазначає, що КМДА вирішила повернути давню технічну вимогу до учасників торгів, коли виробники надають гарантійні листи, що зможуть забезпечити доставку препарату через дистриб’ютора. Така схема працювала раніше при закупівлях ліків за державні кошти. «Фактично лише ті дистриб’ютори, які мають антиконкурентні домовленості з виробниками, можуть зайти на тендер. Іншим такі листи просто не надають, і брати участь у торгах вони не можуть», — пояснює Олена Щербан.

У «Центрі протидії корупції» наводять приклади, коли гарантійні листи абсолютно нічого не давали. Так, «Вектор Фарма» у 2014 році надала такий документ МОЗ, отримала всі бюджетні кошти на забезпечення ліками пацієнтів з ВІЛ (а це 54 мільйони гривень), та за рік нічого не було доставлено. Тож активісти надіслали Миколі Поворознику відкритого листа із закликом не допустити повернення корупційних схем. Чиновник, у свою чергу, пообіцяв, що повторний тендер відбудеться 11 квітня 2016 року.

Інна ЛИХОВИД, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments