Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Чиста субота

До Дня довкілля у різних містах України відбудуться масштабні весняні толоки
19 квітня, 2019 - 11:57
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Цей день в Україні відзначають щороку в третю суботу квітня. Міські служби, громадські організації, комерційні підприємства разом прибиратимуть парки, сквери та популярні місця відпочинку.

Так, у столиці цього дня планують прибрати понад 30 локацій. В оприлюдненому на сайті КМДА списку — парки, сміттєзвалища, території навколо водойм та місця загального користування. Місця обиралися зокрема за зверненнями киян у соцмережах та до контактного центру 1551. За кожною територією закріплена відповідальна особа, до якої можна звертатися за деталями. Усі учасники будуть забезпечені інвентарем та рукавичками.

«Особливу увагу звертаємо на місця стихійних звалищ, популярних місць відпочинку, де часто залишають відходи, що особливо актуально перед початком сезону пікніків, залишених або занедбаних приватними власниками територій тощо. Наше головне завдання — не лише прибрати, а зробити так, щоб сміття більше в цих місцях не з’являлось», — наголосив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. За його словами, міська влада виступає за збільшення штрафів за залишене сміття.

У Дніпрі мешканців запрошують на дві локації — молодіжний парк Новокодацький у житловому масиві Червоний Камінь і парк культури та відпочинку Придніпровський біля стадіону «Авангард». Під час прибирання зібране сміття буде відсортоване та утилізоване. Після прибирання буде організоване родинне свято із майстер-класами, виступами дитячих колективів та розіграшами призів. До толоки пообіцяли долучитися і громадські активісти та великі підприємства міста.

Управління екології та благоустрою Львівської міської ради організовує толоку 20 квітня як частину безстрокової акції «З нами місто розквітає». Відповідальні особи разом із інвентарем та технікою для вивозу зібраного сміття чекатимуть на небайдужих львів’ян у всіх 28 парках міста.

Про толоки оголосили і в інших містах — Сєвєродонецьку, Хмельницькому, Бучачі, Кам’янському тощо. У деяких обласних та районних центрах такі заходи відбуваються кожні вихідні у рамках спеціальних місячників із благоустрою. Навіть якщо у вашому населеному пункті влада не організовує загальну толоку, можна самостійно проявити ініціативу та зібрати сміття у найближчому сквері чи парку або на галявині біля дому.

Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ