Не знати історії - означає завжди бути дитиною.
Цицерон, давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ і літератор

Cправи не горять

Прес-секретар Солом’янського суду переконаний: всі матеріали, які постраждали у пожежі, будуть відновлені
14 червня, 2016 - 11:27
ФОТО ДСНС

Солом’янський районний суд Києва не може повноцінно продовжувати свою роботу через пожежу, яка сталася у понеділок вранці.

«Ми не можемо потрапити на роботу. Фактично вигорів весь другий поверх. Дуже великі пошкодження по коридорах, все в кіптяві й диму», — цитує «Укрінформ» прес-секретаря суду Миколи Мар’єва.

За словами Мар’єва, поки що важко оцінити втрати та кількість згорілих справ, але їх усі відновлять.

За даними ТСН, вигоріла кімната, де зберігалися матеріали кримінальних справ, а зали засідань та кабінети суддів не постраждали.

Саме Солом’янський райсуд столиці розглядає справи Національного антикорупційного бюро, нагадав голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін у Facebook.

Зокрема, цьому суду передали справу проти екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького, а також справи проти колишніх нардепів Олександра Єфремова, Олександра Стояна (Партія регіонів) та Сергія Гордієнка (Компартія).

«Тільки окремий антикорупційний суд. Інакше просто ніяк», — заявив Шабунін, коментуючи пожежу. Як відомо, активісти вимагали від Президента й Верховної Ради передбачити в законопроекті про судоустрій чіткі терміни створення антикорупційного суду.

Натомість експерт з е-врядування Яніка Мерило запропонувала ще «практичніше» вирішення проблеми. «Електронні документи не горять і не зникають», — заявила вона. «Не пригадую, коли востаннє в Естонії горів суд. 100% електронний уряд. Електронні документи. Електронний цифровий підпис із зазначенням часу, коли документ був підписаний. І резервні копії на інших серверах — на випадок, щоб сервери не «горіли». Ну, і хмарні рішення», — говорить Мерило.

Державна служба з надзвичайних ситуацій повідомляє, що о 03.33 до її київського управління надійшло повідомлення про пожежу в триповерховій будівлі по вул. Максима Кривоноса, 25. Вогнеборці встановили, що пожежа виникла в загальному коридорі на 2-му поверсі з задимленням 3-го поверху. О 04.29 вони локалізували пожежу, о 04.37 ліквідували її на площі 30 кв. м. Внаслідок пожежі вогнем пошкоджено меблі, оздоблення стін (пластикова та дерев’яна вагонки), облицювання дверей приміщень, інформаційні стенди, закопчено стіни та стелю. Жертв та постраждалих немає. Причина пожежі встановлюється.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ