З метою жить не те, що без мети. Мета знімає з плеч вагу велику і крила нам легкі дає. Сліпі з метою йдуть, як зрячі
Олександр Олесь, український прозаїк, драматург, поет.

«День упертості»

13 січня виповнилося 23 роки, як Лариса Івшина очолила «День». Вітаємо!
13 січня, 2020 - 18:24

Щоденна всеукраїнська газета, міжнародний фотоконкурс та фотовиставка, серії книг «Україна Incognita» та «Новітня історія для «чайників», фотоальбоми, глянцевий журнал «Маршрут № 1», Літня школа журналістики, премія імені Джеймса Мейса і премія імені Михайла Василевського… – усі ці ініціативи та проєкти мають одного автора, хоч, можливо, і важко собі це уявити. Це – головна редакторка «Дня» Лариса Івшина, яка очолила колектив рівно 23 роки тому. Попри всі «шторми», негаразди і складні часи вона вела і веде «День» власним шляхом. Як написала сьогодні у своєму фейсбуку сама Лариса Олексіївна, це – «День впертості». За яку і днівці, і певні, всі наші читачі та партнери щиро вдячні! Бо головна редакторка «Дня» не просто генерує цікаві ідеї та важливі сенси, а є «архітектором простору» для тієї країни, яку ми маємо збудувати.

Ларисо Олексіївно, вітаємо!

«23 – чудова і гарна дата! Бажаю, аби кожний наступний рік на посаді головного редактора впливової всеукраїнської газети «День» був ще більш успішним, тираж ріс і щоб усі ваші креативні ідеї втілювались у життя!» – Тетяна ПОЛІЩУК, редакторка відділу культури.

Марія ЧАДЮК, ведуча рубрики «Українці – читайте!»: «Ще з Літньої школи журналістики мені запам’яталися слова Лариси Олексіївни: якщо у вас багато справ і ви не знаєте, як їм дати лад – знайдіть собі ще більш глобальне завдання, і тоді з попередніми швидко впораєтеся. Уже 23 роки під керівництвом Лариси Олексіївни «День» ставить перед собою саме глобальні завдання. Навчаючи і таких літньошколяриків, як я, і, впевнена, багатьох українців, мислити широко й сміливо. Хотілося б побажати Ларисі Олексіївні й далі вказувати вектори для розвитку суспільства, наснаги для здійснення усього задуманого та побільше добрих новин!»

 «Ларисо Олексіївно, дякую за ваше вміння знаходити, залучати і розвивати найцікавіших і найталановитіших авторів! Нехай коло «Дня» попри всі незгоди міцнішає і росте!» – Ольга ХАРЧЕНКО, редакторка відділу кореспондентської мережі.

Валентин ТОРБА, вебредактор «Дня»: «2014-й рік. Луганськ. Війна, «сєпари», окупанти, обшуки, снаряди над головою, постійне відчуття неминучої біди. Життя тріскається навпіл. Але є надія, адже є велика Україна. Є Київ. Є «День». І є головний редактор «Дня» Лариса Івшина, яка ще до полум’я на Донбасі знайшла мене в інтернеті за постами, в яких я не просто висловлював думки, а кричав надрукованими словами. Якби в «Дні» не було чіткого курсу, ясної позиції та заданих орієнтирів, то Луганськ (як і Донецьк, і Крим) не був би почутим принаймні на шпальтах державницької газети. Інакше кажучи, якщо б цю ясну позицію не тримала Лариса Івшина вже 23 роки. На жаль, небагато у нас союзників. Медіахвилі мінливі. Коли вітер сприяє, дехто підігрує тим чи іншим силам. Коли починається шторм – вони зникають або переходять на інші «береги». Залишаються ті, хто над хвилями. А якщо точніше – над болотом. «День» зайняв свій повітряний ешелон і завжди тримає означену головним редактором висоту.

Микола ТИМЧЕНКО, більдредактор «Дня»: «Кожен хвалить своє, тому як більд-редактор висловлю величезну вдячність Ларисі Олексіївні за вміння цінувати фото. Кращих фото, ніж в нашій газеті, ніколи не було в українських газетах, а двадцять одна щорічна фотовиставка та п’ять фотоальбомів – це величезна фотоісторія країни, якої б не було без праці Лариси Олексіївни».

«Ларисо Олексіївно, неможливо оцінити величезний внесок, який Ви щодня здійснюєте! Велике спасибі, за те, що понад 23 років скеровуєте свою енергію у створення та реалізацію цікавих проєктів, які важливі для розвитку та будівництва України! Нехай завжди вас зігріває тепло людської вдячності, а будні і свята наповнюються радістю, світлом та любов’ю рідних та колег!» – помічниця заступника головного редактора Вікторія ШИТИК.

Іван КАПСАМУН, редактор відділу політики: «23 роки редакторства – це марафонська дистанція в надскладних «природних» умовах… Напевно, не дуже приємно спостерігати за тим, коли ти щодня на шпальтах газети борешся за уми українців, вказуючи вірний шлях, а у відповідь країна вперто рухається дорогою помилок, втрачаючи шанс за шансом і занурюючись в ті проблеми, які ми маємо сьогодні. Але… Треба мати велику наполегливість, правильну підготовку і сильний характер, аби тримати український курс в цих «наших Джунглях». Вітаю, Ларисо Олексіївно, Ваші орієнтири, віра, робота, вміння помітити і направити людей обов’язково «проростуть» і дадуть свої плоди! Нова якісь таки має стати домінантною!»

Марія СТУКАНОВА, кореспондентка відділу «Суспільство»: «Для мене газета «День» – це своєрідний острівець порятунку в бурхливому морі посеред підступних хвиль. Це місце цінних знань та важливих сенсів. Я вдячна Ларисі Олексіївні, що на цьому острівці, посеред відбірних журналістів газети, є безліч можливостей, аби – як писала Леся Українка, «своїм життям до себе дорівнятись».

Рубрика: