Шлях героя — це здійснити силою своєї віри прірву між тим, що людина бажає, і тим, що є реальне.
Ярослав Стецько, український політичний та військовий діяч

Домагаючись права на створення ОТГ

Мешканці трьох громад Закарпаття на три години зупинили автомобільний рух на міжнародній автотрасі
25 квітня, 2018 - 11:40
ФОТО АВТОРА

У вівторок зранку близько сотні жителів трьох громад Закарпаття, яким голова ОДА Г. Москаль другий рік відмовляє у наданні позитивного висновку для створення ОТГ, влаштували на пішохідному переході у центрі села Холмок на трасі Київ — Чоп «рух по колу», в результаті чого утворився чималий автомобільний затор, у який потрапили десятки вантажних і легкових авто.

Учасники акції тримали в руках плакати з написами: «Холмок, Сторожниця, Тарнівці — разом», «Москаль, не гальмуй децентралізацію», скандували гасло: «Москаля сюди!» та вимагали зустрічі з головою ОДА, який тривалий час вперто ігнорує волевиявлення 12-тисячної громади восьми сіл і не бажає зустрітися з представниками громад.

«Минулого тижнями провели мирний мітинг під будівлю Закарпатської ОДА, під час якого зустрілися із заступником голови ОДА В.Микуліним. Високопосадовець твердо пообіцяв нам, що наступного дня представників наших громад запросять в ОДА на зустріч з Г. Москалем для вирішення питання по суті наших вимог, — каже громадський активіст Андрій ПОЛЯК. — Але нас учергове обдурили. Голова Закарпатської облдержадміністрації  Г.Москаль замість того, аби зустрітися з громадянами України, які, згідно з Конституцією, є носіями влади та платниками податків, влаштовує дискусії в соцмережах та розповсюджує абсолютно нещирі відповіді суперечливого змісту у підконтрольних йому ЗМІ. Так, прес-служба ОДА наводить слова Г. Москаля, що він «не дасть знищити Ужгородський район, щоб зробити щасливими кілька сіл, обваливши фінансову систему Ужгородщини»,  і тут же пропонує нам скористатися пропозицією міського голови Ужгорода «добровільно приєднатися до територіальної громади обласного центру». У мене запитання до Г.Москаля: даючи добро на приєднання восьми сіл до обласного центру, він уже не переживає за обвал фінансової системи Ужгородщини? Сьогодні ми, як і обіцяли 5 днів тому на площі Народній, відклали свої щоденні справи і вийшли на пікет, аби нас почули в Ужгороді й Києві. Водночас ми приносимо свої вибачення за дискомфорт усім, кому довелося провести час в автомобільному заторі».

 

Василь ІЛЬНИЦЬКИЙ, Закарпаття
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments