Я ще можу не противитись, коли ображають мене як людину, але коли ображають мiй народ, мою мову, мою культуру, як же я можу не реагувати на це?
Михайло Коцюбинський, громадський діяч, класик української літератури

Донецький аеропорт – над межею

13 січня, 2015 - 17:24
Донецький аеропорт – над межею
Фото ДУК

Ситуація, яка склалась в Донецькому аеропорту на 13 січня не просто складна, а трагічна. 

Напередодні вночі і зранку бойовики почали масовану атаку на аеропорт, яка стала ще однією спробою захопити цей стратегічний об’єкт.  Декому можливо не зрозуміло в чому саме полягає стратегічність Донецького аеропорту з фактично винищеними будівлями. Аеропорт – це, по-перше, злітна смуга, яка вкрай необхідна бойовикам для постачання зброї авіацією, по-друге, аеропорт – це фактично і є Донецьк. Окрім того, сам Донецький аеропорт став об’єктом, який став ще й символом незламності духу українських військових. Це образ, це стяг, це фортеця нашого духу.

Бандити зруйнували артилерією вежу аеропорту і поставили ультиматум нашим військовим полишити термінали до 17:00 13 січня. Інакше бандити обіцяють російською артилерією і танками «зрівняти аеропорт із землею». Бійці намагаються втримати позиції і просять термінової допомоги, але нажаль її не надходить. Українські військові вимагають допомоги артилерією. Ситуація вкрай критична. 

Ми зв’язались з одним із «кіборгів» Михайлом, який наразі не перебуває на місті подій, але намагається тримати зв’язок із хлопцями в аеропорту: «Я скажу крамольну річ, - говорить Михайло, - але це відверта зрада військового керівництва. Робиться все щоб здати аеропорт під видом боїв. Якщо хлопцям терміново допомогти, то вони продовжать оборону, хоч і вже переступили межу! Зараз з ними дуже важко тримати контакт. Вони в куряві, нічого навколо не бачать. Будівлі аеропорту зруйновані і повністю прострілюються. Необхідна допомога артилерії, танків, авіації. Але нічого цього і близько немає! Щодо того скільки залишилось боєприпасів у солдат я не маю права говорити, але скажу, що їх вистачає. Але це не врятує ситуацію без додаткової рішучої допомоги». 

Речник АТО Роман Туровець заявляє, що українські війська термінал не полишать і що зранку аеропорт обстрілювався лише одним танком. Заяви речників взагалі зводяться лише до констатацій фактів. В той же час журналіст Петро Шуклінов, який стежить за подіями в аеропорту на своїй сторінці в Facebook повідомим: «До кінця дня ми можемо втратити Донецький аеропорт і дуже багато справжніх патріотів, якщо командування терміново не вживе заходи по знищенню агресора», а через кілька годин додав: «Тримаю ситуацію в аеропорту на контролі. Одразу декілька людей в штабі говорять про те, що дій застосовуються – перекидаються додаткові сили, робляться інші дії, про які неможна повідомляти».

Нажаль при цьому за більш ніж півроку війни ми маємо безліч прикладів подібних ситуацій і подібних заяв, коли в критичний момент оборони українським військовим не надавалась відповідна допомога. При цьому в той же час про те що така допомога начебто надається трубили речники. 

«Ця ситуація трапилась не сьогодні, - коментує «Дню» співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки центру Розумкова Олексій Мельник. - Не знаю наскільки сьогоднішні події стануть кульмінацією всього цього уявного перемир’я і намагання когось гратись в це уявне перемир’я. Все це наслідок тієї всієї ситуації, коли є реальна війна, а керівництво держави намагається робити вигляд що у нас начебто АТО, а Росія не агресор. Будемо сподіватись що все це вирішиться з мінімальними втратами. Але дехто веде досить небезпечну гру. При сумнівних стратегічних позиціях Донецького аеропорту, він набув досить символічного значення і для військових, і для суспільства в загалом. І останні навряд зможуть зрозуміти ці хитрі політичні ходи.

Валентин ТОРБА, «День», 16.00, 13 січня
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments